Nejnovější zprávy: ​Opět je zde Závišický pedál - cyklovýlet pro rodiče s dětmi i náročné bikery! Slezan osmička není kulturní památkou. Budovu čeká nové využití

Společnost

Ani ve snu mě nenapadlo, že jednou uspořádám Rainbow Run, říká Roman Fučík

V roce 2015 byl Roman Fučík, absolvent rekreologie na Ostravské univerzitě, nezaměstnaný a přemýšlel, co bude dělat.

Také letos dorazí Leoš Mareš. Foto: Rainbow Run

"Tehdy jsem poprvé vycestoval ven, na čtyři dny do Irska za kamarády. Těsně před odletem domů mi jeden z nich ukázal akci Rainbow Run, kterou tam mají. A že když mám takové zaměření, jestli bych něco podobného nechtěl udělat v Ostravě," vzpomíná Roan Fučík.

Tehdy to rezolutně odmítl. "Jací blázni by v Ostravě běhali v barvách," řekl jsem si tehdy.

Ale asi jste změnil názor.
K
dyž jsem seděl na lavičce před dveřmi pracáku, viděl jsem na Facebooku událost s nějakým nočním během. V té události bylo přes 4000 lidí! Tehdy mi proběhlo hlavou: pokud v noci běhá tolik lidí, tak na Rainbow Run jich musím dostat jednou tolik. Z pracáku jsem odcházel s tím, že se naplní má cesta a já se pustím do organizace akce, kterou se bude Ostrava jednou chlubit i za hranicemi města.

Vzpomínáte si ještě na úplné začátky?
Velmi dobře (směje se). Tehdy jsme ještě neměli skladovací prostory, takže veškeré barvy, trička a brýle byly u mě doma. V obýváku, v předsíni, pod postelí, zkrátka všude! Chybělo nám toho ale víc. Psala se zhruba půlka února, v květnu se mělo běžet a my byli na začátku. Neměli jsme nic, jen velké sny. Museli jsme sehnat kapitál, dodavatele, obstarat logo, webové stránky, systém, prostě všechno.

Letos se poběží už pátý ročník, v čem bude jiný než ten loňský?
Máme připravených spoustu novinek! Ta největší je rozdělení programu na Rainbow Fest a Rainbow Run, takže si na své příjdou milovníci hudby a zábavy i běžci. Rozdělili jsme také startovací vlny. První poběží sportovní nadšenci, kteří chtějí pětikilometrovou trasu doslova proletět, po nich vyrazí týmy a nakonec ti, kteří si chtějí plnými doušky užít naše barevné zóny. A máme také rodinný běh na dva kilometry!

Uvažovali jste někdy, i vzhledem ke vzniku Rainbow Festu, o tom, že by vaše akce byla dvoudenní?
Ř
ídím heslem „Jen jeden den v roce!“. Chceme, aby Rainbow Run byl vnímán jako jedinečná záležitost, na kterou se musíte těšit jako na Štědrý den nebo Silvestr. A co přinese budoucnost, to je zatím tajemstvím.

Na co se letos mohou zájemci ještě těšit?
Atrakcí pro rodiny, dospělé, a teenagery je letos tolik, že bude asi lepší rovnou sledovat náš Instagram @rainbowruncz, kde najdete vše na jednom místě. Ve zkratce: pro děti máme připravenou spoustu soutěží a her, pro dospělé prvotřídní hudební zážitky, chill out zónu a mnoho dalšího. Letos jsem to dokonce vytunili i o přebalovací „zónu“! A sprchy!

Je počet startovních míst omezen?
Ano. Každým rokem na začátku ledna objednáváme trička, a když je vyprodáme, tak je prostě vyprodáno… Letos jsme objednali 6 500 kusů triček, takže to je i naše kapacita.

Kdy a kde se mohou lidé přihlásit?
Pokud si chcete užít pouze hudební část Rainbow, pak zamiřte na www.rainbowfest.cz. Pokud ale toužíte zažít nejradostnější den v roce se vším všudy, pak volte www.rainbowrun.cz.

Jaký bude konkrétní program?
Ten najdete už brzy na našich webových i facebookových stránkách Rainbow Run CZ. Ale odhalit můžeme, že vystoupí Leoš Mareš, kapela Poetika, DJ Lowa a Michal Kavalčík. Budeme mít také tři stage - Hlavní stage, Oldies stage, Beach stage - a dvakrát Duhové nebe (všichni účastníci najednou společně vyhodí do vzduchu barvičky).

Foto dne