Nejnovější zprávy: Na titulní straně: Pořád jsme na začátku, říká ředitel DOV Petr Koudela Podívejte se, jak budou vypadat nové škodovácké tramvaje pro Ostravu

Politika

Ano má na magistrátu problém. Radního vyšetřuje policie

Jedná se o tři měsíce staré obvinění, ale na povrch vyplavalo až nyní. Na radního Ostravy Davida Pflegera (ANO) podal v polovině července trestní oznámení muž, kterému Pfleger loni, ještě před volbami, po nichž se stal politikem, prodal coby makléř byt. A podle trestního oznámení Pfleger připravil kupce o 150 tisíc korun.

Celá kauza se točí okolo částky, kterou sedmdesátiletý kupec, který trestní oznámení na Pflegera podal, zaplatil za garsonku na Nové Karolině. Zatímco kupní smlouva byla vystavena na milion a sto padesát tisíc včetně kauce, kupec nakonec zaplatil 1,3 milionu korun.

David Pfleger uvedl, že si není vědom ničeho nezákonného. „Mám důkazy, že jsem neudělal nic špatného. Nemohu je však zveřejnit v době, kdy probíhá vyšetřování,“ řekl Pfleger deníku MF Dnes, který na kauzu upozornil. Podle dalších svědectví v listu je navýšení ceny zřejmě odměnou za pomoc při získání bytu.

Primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO) uvedl, že o problému ví a že se spolu s Pflegerem dohodli, jak budou reagovat. Pokud bude radní Pfleger obviněn, pak odstoupí ze všech politických funkcí.

Foto dne