Nejnovější zprávy: Vlak v Ostravě srazil ženu, na místě zemřela Výročí: Před 80 lety skončil v Ostravě první okupační nacistický správce

Společnost

​Armádní generál Petr Pavel bude exkluzivním hostem v Domě knihy

Doprovodný program Dnů NATO tradičně slibuje zajímavé hosty. Mezi letošními hosty dominuje jméno armádního generála Petra Pavla, který zastával nejvyšší armádní funkci jak v ČR, tak i v NATO. Přijďte 14. září do Domu knihy Knihcentrum a zapojte se do diskuse!

Foto: Archiv

Petr Pavel začínal jako výsadkář a zpravodajec. Za účast v misi na záchranu odříznutých francouzských vojáků v někdejší Jugoslávii získal prestižní ocenění doma i v zahraničí.

Poté, co zastával post náčelníka generálního štábu armády ČR, byl zvolen na nejvyšší vojenský post v rámci NATO. Stal se tak prvním předsedou vojenského výboru ze zemí bývalé Varšavské smlouvy.

V průběhu svého mandátu se netajil kritikou Ruska a zbytečného přeceňování hrozby uprchlíků v Česku. Za své působení v NATO obdržel nejvyšší americké vojenské vyznamenání komandér Záslužné legie.

„Když jsem začal svou vojenskou kariéru, nenapadlo mě, že se jednou Česká republika připojí k NATO, natož že bych mohl vést jeho vojenskou část. Bylo mi nesmírnou ctí,“ komentoval své působení na konci funkčního období letos v červnu.

Na vaše otázky bude generál Pavel odpovídat 14. září 2018 ve 14:30 v Domě knihy Knihcentrum.

Rezervujte si místo: https://www.knihcentrum-ostrava.cz/14-9-v-14-17h-besedy-s-piloty-v-ramci-nato-days-dum-knihy-knihcentrumcz

Foto dne