Nejnovější zprávy: ​Rekord pokořen! Návštěvníci Beskydských rekordů vystoupali přes 10 tisíc metrů! Centrem Ostravy prošel první průvod hrdosti gayů a leseb

Sport

Baník hlásí nástup legendy! Marek Jankulovski je novým sportovním ředitelem

Trvalo to jen tři dny, než Baník oznámil jméno nového sportovního ředitele. Poté, co v klubu skončil Dušan Vrťo, se přední manažerské funkce ujal legendární obránce Marek Jankulovski.

Marek Jankulovski na snímku společně s bývalým hráčem Baníku Jozefem Határem (Foto: archiv)

"Marek pro nás byl přirozenou volbou a jsme rádi, že jsme našli společnou řeč. Je to člověk, který nasbíral obrovské množství zkušeností v evropském fotbalu a působil dlouho i v tak renomované organizaci jako AC Milán," uvedl ve zprávě na klubovém webu výkonný ředitel Baníku Michal Bělák.

Marek Jankulovski se do mateřského klubu původně vrátil už před dvěma lety, kdy se ujal funkce člena dozorčí rady a letos v zimě také sportovní rady, která však svoji činnost během jara ukončila.

Nyní bude ještě blíže dění nejen kolem prvoligového celku. "Těším se na tu práci, je to pro mě velká výzva a něco nového," sdělil Marek Jankulovski, který je vedle Milana Baroše druhým baníkovským vítězem Ligy mistrů. S AC Milán ji vyhrál v roce 2007.

Dlouholetý reprezetant, který po odchodu z Ostravy působil nejprve od roku 2000 v italské Neapoli a následně v Udine, věří, že Baník dokáže v budoucích letech naplno využít rostoucí potenciál.

"Baník je pořád jedním z nejúspěšnějších klubů na Moravě a ve Slezsku. I když výsledková realita byla v posledních letech jiná. Ale já tady vidím kus práce odvedené lidmi, kteří třeba ani nejsou vidět, vidím mládež a co všechno se pro ni dělá. Od toho se musí Baník odrazit," zdůraznil legendární fotbalista.

V nové funkci má za sebou první pracovní povinnosti a další budou před startem letní přípravy rychle následovat.

"Budeme se snažit přivést nějakou posilu, některým hráčům končí smlouvy, takže už se pracuje a jedná. Já ale věřím, že kádr si sedne. Má potenciál, viděl jsem několik posledních zápasů sezony, a ty stály za to," dodal Jankulovski, který už také konzultoval pokračování kariéry s Milanem Barošem a jeho rodinou.

Foto dne