Nejnovější zprávy: S mužem se v Jeseníkách utrhla sedačka lanovky Super začátek Vítkovic, pak famózní obrat Třince. Oceláři v derby vyhráli 4:3!

Sport

Baník má první posilu. Do Ostravy se vrací obránce Stronati

Po více než třech letech bude opět oblékat dres ostravského Baníku obránce Patrizio Stronati. Klub dnes oznámil, že se s hráčem, který dosud působil v Austrii Vídeň, domluvil na čtyřletém kontraktu.

Patrizio Stronati se stal první posilou Baníku (Foto: fcb.cz)

"Vždycky jsem myslel na to, že bych se do Baníku rád vrátil. Možná se vracím trochu dřív, ale to nevadí. Naopak, těším se," uvedl pro klubový web důrazný obránce, který na sebe upoutal největší pozornost na podzimu roku 2014.

Tehdy nastupoval za Baník ve stoperské dvojici s Janem Baránkem. Dva nerozluční kamarádi se záhy stali žádaným zbožím na fotbalovém trhu.

Zatímco Baránek zamířil do Plzně, Stronatiho zlákalo angažmá v Rakousku. V Austrii Vídeň si však od zimy 2015 zahrál pouze 16 ligových zápasů, a tak mu přišlo vhod hostování v Mladé Boleslavi, kde byl v loňském roce stabilním členem sestavy.

Nyní věří, že jeho kariéra bude mít v Ostravě znovu vzestupnou tendenci.

"Tým, který tu momentálně je, je hodně kvalitní. Doufám, že budeme pokračovat ve výsledcích z konce jara," doplnil třiadvacetiletý hráč, který je první posilou před nadcházející sezónou.

Pro klub bylo důležité, že došlo ke shodě na dlouhodobé smlouvě.

"Dáváme tím nejen Patriziovi najevo, že s ním opravdu počítáme a že se z naší strany nejedná jen o krátkodobé řešení. Právě naopak. Proto jsme rádi, že jsme se takto dohodli a budeme se moci na Patriziovy kvality spoléhat i v budoucnu," dodal sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski.

Z kádru, který na jaře vybojoval záchranu v první lize, prozatím odešel záložník Marek Hlinka. Dále klub přestal počítat s Tomášem Mičolou a Christophem Psyché, hostování z Plzně skončilo Tomáši Poznarovi.

V rámci jednání o složení týmu se řeší také pokračování angažmá zkušeného stopera Václava Procházky.

Foto dne