Nejnovější zprávy: ​ SmVaK Ostrava a Trianon spojily síly při zaměstnávání zdravotně postižených Přestavba Bazalů finišuje. Podívejte se, jak to tam vypadá

Společnost

Baník opouští další hráč, do Levski Sofia odchází „František“ Francis Narh

Fanoušci si ho oblíbil, začali mu říkat František a v Ostravě ho velmi dobře přijali. Jenomže rychlonohý fotbalový technik z Ghany se svezl s mimořádně špatným podzimem a z klubu odchází.

„V rámci probíhajících změn v kádru našeho ligového mužstva došlo v sobotu k finálnímu dojednání transferu ghanského útočníka Francise Narha do bulharského klubu Levski Sofia,“ uvedl mluvčí klubu Tomáš Svoboda.

Jednadvacetiletý mladík se s Baníkem loučí po necelých dvou letech svého působení, a to s bilancí 46 odehraných ligových zápasů a sedmi vstřelených gólů.

Narh si v baníkovském dresu ligu poprvé zahrál v jarní části sezóny 2013/2014, kdy klubu výrazně pomohl v závěrečných bojích o záchranu. Fanoušci si budou pamatovat především jeho dvě branky, kterými rozhodl na Bazalech zápas 30. kola se Slavií Praha. Od té chvíle si vytvořil stabilní pozici mezi ofenzivními hráči Baníku, za který většinou nastupoval jako hrotový útočník.

„Bývalý reprezentant Ghany do 20 let v Ostravě potvrdil potenciál nadějného fotbalisty, avšak klub se po diskusi s novým koučem Vlastimil Petrželou, který chce stavět primárně na domácích hráčích, rozhodl jej uvolnit v případě adekvátní nabídky. Tu v posledních dnech předložil bulharský klub Levski Sofia, a tak tedy došlo k dohodě o Narhově přestupu,“ vysvětlil mluvčí.

„Francisovi děkujeme za jeho výkony v dresu Baníku a přejeme mu jen to nejlepší v dalším fotbalovém i osobním životě,“ dodal Svoboda. Není vyloučeno, že klub v příštích dnech opustí další zahraniční hráči.

Foto dne