05/04/2019 Tomáš Svoboda

Baníkovcům se snad rozsvítilo v pravý čas, dva zápasy je dělí od Evropy

Stačí zvládnout dva zápasy a Baník si v příští sezóně zahraje o základní skupinu Evropské ligy. Páteční los domácího poháru Mol Cup rozhodl o tom, že prvním soupeřem na cestě do finále budou Bohemians Praha 1905.

Baníkovci se díky středeční výhře 2:1 v prodloužení nad Libercem dostali do semifinále poháru po třinácti letech. Finále hráli v roce 2005, kdy zdolali Slovácko a slavili poslední velký klubový triumf.

„Předchozí roky jsme hodně hrávali venku, jsme rádi, že teď hrajeme doma. Papírově je Bohemka nejschůdnější, ale pozor, hráli jsme s nimi dvě vyrovnaná utkání. Víme, o co hrajeme. Ve hře je postup do 3. předkola Evropské ligy,“ uvedl po losu sportovní ředitel Marek Jankulovski.

Oficiálním hracím termínem semifinále je středa 24. dubna, přesné časy začátků zápasů budou stanoveny později.

Pokud Baník duel s „klokany“ zvládne, bude se těšit na úspěšnějšího z druhé semifinálové dvojice, kterou tvoří pražská S, tedy Slavia a Sparta.

Každý z fanoušků si jistě bude přát, aby Baník, který na jaře podává velmi rozpačité výkony, šel do klíčových týdnů sezóny s minimálně stejným přístupem jako ve středu, kdy otočil utkání s Libercem.

„Hráči byli u zdi a dokázali bojovat a dřít celý zápas, dokonce 120 minut. Je to jen v jejich hlavách, musejí si uvědomit, že zadarmo nic nedostanou. Věřím, že nám výsledek pomůže a že příště budeme zase tak tvrdě pracovat,“ hodnotil postupový duel kouč Bohumil Páník.

Podle něj se některým hráčům možná rozsvítilo v hlavách poté, co se během jara dostali do pozice nejhoršího týmu ligy. Ostudně odevzdaný zápas v Karviné a pohled na tabulku je však posadil na prdel.

„Říkal jsem jim, vzpamatujte se, jinak bude těžko. Udělali aspoň malý krůček k návratu zpět,“ zdůraznil baníkovský kouč, který dokázal před dvěma lety přes pohár dovést dokonce do skupiny Evropské ligy podceňovaný Zlín.

Teď má šanci na trenérský úspěch navázat s Baníkem, který hrál předkolo evropských pohárů naposled v sezóně 2010/2011.