Byznys
01/03/2016 Jaroslav Baďura

Beskydské rehabilitační centrum otevřelo zrekonstruovaný léčebný dům Dr. Maye

Beskydské rehabilitační centrum (BRC) v pátek 26. února slavnostně otevřelo zrekonstruovaný objekt – dům Dr. Maye. Dům, který nese jméno zakladatele původně lázeňského areálu Dr. Jana Maye, prošel kompletní a náročnou rekonstrukcí.

Přestavbou tohoto dlouhodobě již nevyhovujícího objektu vzniklo moderní oddělení následné péče pro geriatrické pacienty s nejkomfortnějším ubytováním z celého areálu BRC s celkovou kapacitou 32 lůžek.

„Jsou zde dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením s vybavením pro seniory – sklopnými sedačkami nebo židlemi do sprch, naklápějícími zrcadly, madly. Pokoje jsou vybaveny polohovacími elektrickými lůžky s kvalitními antidekubitními matracemi, samozřejmostí každého pokoje je TV a lednice,“ uvedl ředitel BRC Milan Bajgar.

Ošetřovatelka Vlasta Chýlková stojí v jednom z nových pokojů Léčebného domu Dr. Maye. Foto: ČTK

Ošetřovatelka Vlasta Chýlková stojí v jednom z nových pokojů Léčebného domu Dr. Maye. Foto: ČTK

V přízemí – v prvním nadzemním podlaží – vznikl vstupní vestibul, sloužící také jako čekárna před rehabilitací s audiovizuální technikou pro sledování vnitřního vzdělávacího kanálu BRC, a také k dalším aktivizačním programům pro zdejší pacienty. Jsou zde k dispozici i počítače s výukovým manuálem pro komunikaci na internetu.

Jedna z rehabilitačních místností. Foto: ČTK

Jedna z rehabilitačních místností. Foto: ČTK

“Na vestibul navazuje mimořádně kvalitně vybavené oddělení léčebné rehabilitace s individuální i skupinovou fyzioterapií, ergoterapii, masérnou, světloléčbou, vodoléčbou, elektroléčbou, lymfordenážemi a oxygenoterapií,” dodal ředitel Milan Bajgar.

Díky dotačnímu projektu se podařilo celý objekt, kdysi využitý zhruba ze čtyřiceti procent, maximálně využít – v původním půdním prostoru vzniklo deset pokojů a málo využívané přízemí šaten a technického zázemí kuchyně se změnilo v kvalitně vybavené rehabilitační oddělení.

Ve všech pokojích jsou špičkové polohovací postele. Foto: ČTK

Ve všech pokojích jsou špičkové polohovací postele. Foto: ČTK

“Za nejdůležitější podmínku k maximální využitelnosti celého rekonstruovaného domu pro geriatrické pacienty považuji velmi podařenou vestavbu personálního výtahu do vnitřního prostoru historického točitého schodiště, který zajišťuje propojení všech tří podlaží.”

Rekonstrukce Domu Dr. Maye trvala 11 měsíců a stála 26 milionů korun. Šedesát procent investice pokryla dotace z Programu implementace fondů švýcarsko-české spolupráce ministerstva zdravotnictví.

“Jedna z výzev tohoto programu byla zaměřena na péči o geriatrické pacienty a seniory, což zcela odpovídalo potřebám našeho projektu a představám o zkvalitnění našich služeb,” uvedl Milan Bajgar.

Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce
Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union

 

Sdílejte článek