Nejnovější zprávy: Tip na víkendový výlet: Přivítejte jaro v Osoblaze! Moravskoslezským krajským předsedou KDU-ČSL je opět Jiří Carbol

Sport

Bojovníkům v extralize opět vládne vítkovický Jan Výtisk

Zelenou helmu "Radegast Index", což je statistika hokejových bojovníků, si v pátečním zápase proti Mladé Boleslavi (3:2) opět nasadil kapitán HC Vítkovice Ridera Jan Výtisk.

Jan Výtisk opět se Zelenou helmou Radegast Index (Foto: Vladimír Pryček)

Při prvním duelu nového měsíce si Výtisk jakožto vítěz Radegast Indexu za říjen vzal zelenou helmu zpět od brněnského Michala Gulašiho.

Speciální přilba se tak vrátila ke svému obvyklému majiteli. Vždyť vítkovický bek se ve statistice, která hodnotí plusové a minusové body, hity a zablokované střely, stal již třikrát v řadě celkovým vítězem.

S aktuálními 98 body vládne i letošnímu průběžnému hodnocení. Rekordní, a v říjnu rozhodující, byl pro něj duel s Libercem, během kterého mu bylo započítáno hned 16 bodů!

"Prostě mi to nějak sedlo a někdy to tam naskakuje samo, někdy ne. Nějak to spočítali, já s tím nic neudělám, prostě to tam bylo," komentoval svůj počin pro klubový web.

Po páteční výhře 3:2 nad Mladou Boleslaví, o kterou se postaral gólem půl minuty před koncem Petr Šidlík, se může zdát, že se postupně rozjíždí celý tým Vítkovic a s ním i jeho spolehlivý bojovník.

"Guli (Michal Gulaši, pozn. red.) to hraje podobným stylem jako já a každý rok se o tu helmu přetahujeme. Tentokrát to vyšlo na mě, tak uvidíme, jak to bude třeba příští měsíc. Já jsem hlavně rád, že jsme nahoře v tabulce a zvedáme se," dodal Jan Výtisk.

Zelenou helmu mu před úvodním buly v Ostravar Aréně předal symbolicky další z vítkovických bojovníků. Byl to Daniel Kysela, obránce a vicemistr z památných sezón 1992/1993 a 1996/1997, kdy Vítkovice ve finálových sériích podlehly Spartě a Vsetínu.

Fotogalerie

Foto dne