Nejnovější zprávy: Energetická skupina innogy koupila od Vítkovic síť plniček CNGvitall Turisté měli velké štěstí, záchranáři je našli na hřebeni Beskyd

Sport

Bude lepší se rozejít, trenér Grmela ve Vítkovicích skončil

Přestože od vedení fotbalového klubu MFK Vítkovice dostal nabídku pokračovat v práci, rozhodl se trenér Ludevít Grmela jinak. Po sestupu z druhé ligy u týmu končí.

Trenér Ludevít Grmela ve Vítkovicích skončil (Foto: Jakub Recman)

"Chci Vítkovicím poděkovat nejen za to, že mi loni na podzim nabídly možnost v klubu pracovat, ale také za nabídku v trenérské práci i nadále pokračovat, přestože se nám nakonec těžkou situaci zachránit nepodařilo," uvedl pro klubový web Ludevít Grmela.

Jak dále dodal, nabídky pokračovat v ostravském angažmá si vážil.

"Právě proto, že se nám cíl splnit nepodařilo a neumístili jsme se mimo sestupové pásmo, jsem toho názoru, že bude pro obě strany lepší se v dobrém rozejít. Přeji Vítkovicím nadále jen to dobré," doplnil Grmela.

Trenér Grmela začal na podzim svoje působení v Ostravě velmi úspěšně. Za výhry nad Příbramí, Olympií Praha a Frýdkem-Místkem dokonce získal ocenění pro Trenéra měsíce října. Vítkovice však prakticky neustále doháněly manko, které nabraly hned na startu sezóny.

Zachránit se nakonec mohly v posledním kole, ale v přímé bitvě bylo lepší domácí Ústí nad Labem, které vyhrálo jasně 4:0.

Samotný klub trenérovo rozhodnutí přijal. "Také my děkujeme trenéru Grmelovi za odvedenou práci. Jeho rozhodnutí respektujeme a můžeme jen doplnit, že obě strany vůbec nevylučují, že se ke spolupráci opět v budoucnu vrátí," sdělil předseda představenstva Pavel Filipčík.

Podle něj Vítkovice nyní pracují na výběru vhodného kandidáta, který se ujme trenérské pozice. "Zatím je předčasné cokoliv sdělovat, jakmile vhodného kandidáta najdeme a uzavřeme s ním dohodu, jeho jméno veřejnosti sdělíme," uzavřel Filipčík.

Foto dne