Nejnovější zprávy: Vlak v Ostravě srazil ženu, na místě zemřela Výročí: Před 80 lety skončil v Ostravě první okupační nacistický správce

Proměny kraje

Chytrá myšlenka: Soběstačná a udržitelná aquaponická farma

Magazín PATRIOT představuje deset nápadů, které byly zařazeny do letošního projektu Moravskoslezského kraje a Impact Hubu Ostrava Chytrá myšlenka.

Foto: Vladimír Pryček

Aquaponická farma bude produkovat zeleninu a ryby symbiotickým způsobem tzv. aquaponie.

Farma bude konzumovat energie pouze z vlastních obnovitelných zdrojů bioplynu, solárních panelů a vertikální větrné turbíny.

Michal Fojtík: "Od akcelerace očekávám, že mi pomůže prosadit stavbu aquaponické farmy v Moravskoslezském kraji. Zejména byrokracie, papírování a dotační programy jsou oblasti, ve kterých potřebujeme poradit."

Mentor Martin Bazala vede třináct let jednu firmu. Za tu dobu prošla start(up)em, stala se na chvíli jednou z nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě (alespoň podle Deloittu), zažila extrémní transformaci, dnes dělá to, co miluje (cloudový CRM software) a v ČR je ve svém segmentu #1 (co do počtu uživatelů, resp. zákazníků).

Po cestě ale nasekal tísíce malých, stovky nepříjemných a pár extrémních chyb. Což je paradoxně to nejcenější pro něj i firmu. Sometimes you win, sometimes you learn.

Foto dne