Nejnovější zprávy: VIDEO: 300 tisíc obyvatel je málo. Ostrava potřebuje růst, tvrdí Jan Světlík Kontejnerový terminál v Mošnově spojí Ostravu s přístavem v Antverpách

Společnost

​Cyklistu v Ostravě vytočilo zatroubení. Ulomil stěrač a rozbil čelní sklo

Ostravští policisté prověřují od konce dubna letošního roku přečin poškození cizí věci.

Foto: Policie ČR

"Uvedeného skutku se dopustil dosud nezjištěný cyklista na křižovatce ulic Mitrovická a Plzeňská v Ostravě–Staré Bělé," uvedl policejní mluvčí Richard Palát.

Muž poté co měl být ze strany řidičů jedoucích za ním akusticky upozorněn, aby nebránil svou jízdou v bezpečném předjetí, před světelnou křižovatkou své jízdní kolo odstavil uprostřed komunikace.

"Přišel k vozidlu tovární zn. Škoda, udeřil do zpětného zrcátka a následně ulomil stěrač, přičemž došlo k prasknutí čelního skla vozidla. Poté z místa na jízdním kole odjel," uvedl mluvčí.

Svým jednáním způsobil škodu vyčíslenou na částku dosahující téměř devíti tisíc korun. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok.

Policisté během prověřování zajistili kamerový záznam, na kterém je skutek zachycen a přivítají pomoc veřejnosti při pátrání po cyklistovi na fotografii.

Foto dne