Nejnovější zprávy: ​Opět je zde Závišický pedál - cyklovýlet pro rodiče s dětmi i náročné bikery! Slezan osmička není kulturní památkou. Budovu čeká nové využití

Společnost

Další otrávený na Ostravsku! Droga zabila už dva lidi, přiotrávených je 21

Užití syntetické drogy si na Ostravsku za posledních pár dní vyžádalo už druhou oběť.

Foto: Policie ČR

Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 45letý muž byl nalezen mrtev na Opavsku v podvečer 10. září 2018 na volně přístupném prostranství.

V průběhu prověřování okolností úmrtí této osoby však byla zjištěna také fakta k možné intoxikaci poškozeného syntetickými canabinoidy. Dle zjištěných informací měl muž nejprve užít předmětnou syntetickou látku a být stižen zdravotními obtížemi, načež byl ošetřen lékařem a krátce hospitalizován.

Přesto měl následně požít danou látku znovu (pravděpodobně ve větší míře než v prvém případě), navíc v kombinaci s alkoholem.

Byla nařízena soudní pitva zesnulého, kdy znalec konstatoval intoxikaci syntetickými canabinoidy. Stejné zjištění pak učinil expert v oboru chemie, po provedeném zkoumání. I v tomto případě (stejně jako při prvé zveřejněné informaci k úmrtí osoby v Ostravě) byla zjištěna kombinace požití syntetického canabinoidu a alkoholu (ve značné míře).

Stoupl také počet vedených vyšetřování v této kauze. Aktuálně se jedná o sedm mužů. V zatím posledním případě je podezřelý z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými látkami a s jedy 18letý muž.

Pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Toto vedené řízení se týká protiprávního jednání páchaného na Opavsku.

Znovu lze však zopakovat, že policisté realizují další a další úkony, směřující ke zjištění veškerých skutečností předmětného protiprávního jednání.

Lze tedy předpokládat následnou genezi počtu stíhaných osob. Aktuální zůstává varování veřejnosti před užitím těchto nebezpečných látek.

Foto dne