Nejnovější zprávy: Ve Vítkovicích budou slavit fotbalisté i Alexandrovci. Top 10 akcí tohoto týdne! Chcete posílit svou kreativitu? Přijďte na nAKAfe!

Společnost

Dítě spadlo v Ostravě do hluboké roury. Hasiči je vytáhli háčkem za kapuci

​Dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic Poruba a Zábřeh zasahovaly ve středu v podvečer v Ostravě-Porubě u záchrany roka půl malého dítěte, které spadlo do čtyři metry hluboké a velmi úzké plastové roury.

Foto: Hasiči

"Díky tomu, že mělo na sobě pevnou podzimní bundu s kapucí, mohli hasiči použít na jeho včasné vytažení dlouhou tyč, zakončenou háčkem," popsal zásah mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Dítě spadlo ve středu v podvečer při procházce s babičkou až na dno hluboké roury z vlnitého plastu, o průměru pouhých 40 centimetrů. Dno tvořilo kamení a hlín a bylo bez vody.

"Otvor v trávě mezi areálem Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava a Fakultní nemocnicí Ostrava nebyl nijak zajištěn," uvedl Kůdela.

Batole sice plakalo, ale komunikovalo. Hasiči jej dokázali vytáhnout během několika minut bez jediného škrábnutí, aniž by museli povolávat výkopovou techniku.

"Dítě bylo bez viditelných známek zranění, pro jistotu ale odjelo i s doprovodem babičky sanitkou na kontrolu do nemocnice," doplnil mluvčí.

Foto dne