Nejnovější zprávy: Tip na víkendový výlet: Přivítejte jaro v Osoblaze! Moravskoslezským krajským předsedou KDU-ČSL je opět Jiří Carbol

Politika

Do kraje přijíždí prezident Zeman. Chce poděkovat za hlasy

​Prezident Miloš Zeman dnes zahájí třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje.

Do regionu, kde v obou kolech prezidentské volby získal nejvyšší podporu, přijede již pošesté. Přicestuje i s manželkou Ivanou Zemanovou, pro niž je připraven převážně separátní program.

První den své návštěvy prezident tradičně zahájí na krajském úřadu, kde je v plánu nejen soukromé setkání prezidentského páru s hejtmanem Ivem Vondrákem (ANO) a jeho manželkou, ale také setkání se zastupiteli Moravskoslezského kraje, starosty obcí a zástupci úřadu.

Odpoledne bude Zeman v Jakartovicích na Opavsku, kde se setká s představiteli obce a starosty okolních obcí a také s občany.

Prezident už dříve avizoval, že chce při svých návštěvách v regionech mířit do míst, kde měl nejvyšší podporu. Kromě Jakartovic tak v kraji navštíví například Karvinou, Orlovou na Karvinsku nebo Slezské Pavlovice na Bruntálsku. Prezident ale zamíří například i do Třineckých železáren.

V prvním kole získal v kraji Zeman 49,24 procenta hlasů, což byl jeho nejlepší krajský výsledek.

Zvítězil i v druhém kole prezidentských voleb, když ho v kraji volilo 383.104 lidí a získal 62,31 procenta hlasů, což byl rovněž jeho nejlepší krajský výsledek.

Foto dne