Nejnovější zprávy: Motorkář nepřežil srážku s autem, chlapec (13) byl těžce zraněn Recenze: Indická Ganga v hájence u Frýdku-Místku? Funguje to!

Společnost

Do vedení Baníku Ostrava přichází Marek Jankulovski a Dušan Vrťo

FC Baník Ostrava finalizoval s účinností od 22. dubna 2016 složení dozorčí rady. Do nově pětičlenného orgánu dnes byly jmenovány dvě velké osobnosti baníkovské historie Marek Jankulovski a Dušan Vrťo. Klub to uvedl na svých webových stránkách.

Dozorčí rada tak od dnešního dne bude fungovat ve složení Vladimír Kubík, Lubor Žalman, Pavel Filipčík, Dušan Vrťo a Marek Jankulovski. Změny budou v řádech dnů zapsány také v obchodním rejstříku.

Oba noví členové jsou výraznými postavami klubové historie. Dlouholetá opora reprezentace Marek Jankulovski má za sebou úspěšnou jedenáctiletou kariéru v italských klubech SSC Neapol, Udinese Calcio a AC Milán, se kterým v roce 2007 vyhrál Ligu mistrů.

Bývalý obránce nebo defenzivní záložník Dušan Vrťo na Bazalech odehrál deset sezon a na konci devadesátých let úspěšně hájil barvy skotského Dundee United. Poté v Baníku působil jako trenér mládeže nebo juniorky.

„Baník mě oslovil a jsem rád, že mu touto cestou můžu pomoct. Musím poděkovat majiteli Senice, že mi vyšel vstříc a s mým jmenováním do dozorčí rady souhlasil,“ řekl Dušan Vrťo, který momentálně vykonává funkci sportovního ředitele v Senici. „O moji další budoucnosti bych ještě nechtěl spekulovat.“

Složení představenstva klubu: Jan Wolf (předseda), Václav Brabec, Petr Mašlej.
Složení dozorčí rady klubu: Vladimír Kubík (předseda), Marek Jankulovski, Dušan Vrťo, Lubor Žalman, Pavel Filipčík.

Foto dne