Nejnovější zprávy: ​Opět je zde Závišický pedál - cyklovýlet pro rodiče s dětmi i náročné bikery! Slezan osmička není kulturní památkou. Budovu čeká nové využití

Společnost

Dodávka se v Ostravě na Rudné střetla s mohutným losem

​Dvakrát během necelých šesti hodin museli vyjíždět hasiči v Moravskoslezském kraji k nehodám vozidel po srážce s velkými zvířaty.

Foto: Hasiči

Nejprve hodinu před nedělní půlnocí na dálnici D1 u Suchdolu nad Odrou (okres Nový Jičín), kde se dvě divoká prasata střetla se dvěma osobními automobily, podruhé v pondělí 17.9.2018 brzy ráno na ostravskou čtyřproudou Rudnou ulici, kde se střetla dodávka s mladým, ale mohutným losem.

Vše se naštěstí obešlo bez zranění osob.

Na dálnici u Suchdolu nad Odrou vyjely v neděli krátce po 23. hodině dvě jednotky hasičů (HZS MSK Nový Jičín a SDH Odry).

Každý ze dvou přebíhajících divočáků si „vybral“ jedno osobní auto. Divoká zvířata srážku nepřežila. Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem a odtáhli oba mrtvé divočáky pod středová svodidla, odkud si je odvezla Správa silnic Moravskoslezského kraje.

Místo nehody hasiči uklidili. Asi deset minut proto musela být dálnice v jednom směru zcela uzavřena, jinak se dalo projíždět jedním pruhem.

Dodávka Iveco se střetla s mladým losem (odhad hmotnosti přes 350 kg) v Rudné ulici v Ostravě-Bartovicích ve směru z Havířova do Ostravy v pondělí ráno před půl pátou.

Los srážku nepřežil. Zasahovaly tři jednotky hasičů (2x HZS MSK – Slezská Ostrava a Zábřeh, odtud Bizon, 1x SDH Radvanice). Vyprošťovací speciál MB Actros Bizon naložil losa na přistavenou nákladní Avii místních myslivců.

Foto dne