Nejnovější zprávy: ​Rekord pokořen! Návštěvníci Beskydských rekordů vystoupali přes 10 tisíc metrů! Centrem Ostravy prošel první průvod hrdosti gayů a leseb

Kultura

​Duel ostravských multikin: Cinema City po týdnu dorovnává

Týden po mé poslední návštěvě Cinema City a pár dní poté, co byl publikován článek Velký duel dvou Ostravských multikin, jsem se znovu vydal do jmenovaného multikina.

Grafika: Pavel Krmášek

Hlavním důvodem byl film, tím dalším, zjistit, jestli se v Cinema City nezměnila situace k lepšímu.

Kdo nečetl původní článek, měl by vědět, že od středy 28. listopadu vyžadovalo vedení ostravského Cinema City, aby diváci své batohy, či tašky větších rozměrů nechávali v prostorách (mimochodem k tomuto účelu naprosto nevhodných) pokladny.

Důvodem tohoto úletu bylo podezření, že by mohli do sálu pašovat kamery a tajně natáčet promítaný film. Já batoh odevzdat odmítl, abych však personálu (který je v tom nevinně, neboť to byl příkaz až shora), nepůsobil problémy, ukázal jsem, že v batohu kameru opravdu nemám.

O týden později jsem si do sálu vykračoval opět s batohem, tentokrát však připraven na konfrontaci. Uvaděčka, shodou okolností ta samá jako před týdnem, mi zkontrolovala vstupenku, s obligátním úsměvem mě nasměrovala do sálu a batohu si ani nevšimla.

Zeptal jsem se tedy, jestli nevadí, že ho mám. Odpověděla, že batohy se už neřeší a že si případné pirátské pořizovače filmových kopií kontrolují.

Neptal jsem se jak, ani kdo onu kontrolu provádí a během filmu jsem si žádného kontrolování, ani sledování nevšiml. A tak to má být.

Diváka by neměly zatěžovat interní problémy firmy, jejímž zákazníkem je. Do kina chodíme na film, odpočinout si, pobavit se, odreagovat, nebo se i zamyslet. Rozhodně ale ne proto, abychom byli podezříváni, obviňováni a obtěžováni.

V Ostravském Cinema City je ale teď všechno zase v nejlepším pořádku, takže návštěvu u nich můžu opět s klidným svědomím doporučit.

Momentální stav duelu dvou ostravských multikin: Cinema City- Cinestar 3:3.

Autor je filmový odborník a scénárista.

Foto dne