Nejnovější zprávy: ​Opět je zde Závišický pedál - cyklovýlet pro rodiče s dětmi i náročné bikery! Slezan osmička není kulturní památkou. Budovu čeká nové využití

Kultura

Dům knihy zahájí léto v rytmu jazzu

Dům knihy Knihcentrum chystá léto, které si podmaní všechny vaše smysly. V červnu začíná jazzovým koncertem Michala a Daniely Sedláčkových. Jde o první ze série hudebních večerů, kterými Knihcentrum navazuje na dlouhou tradici hudby v Domě knihy.

Foto: Dům knihy Knihcentrum Ostrava

Už od roku 2001, kdy zde vzniklo knihkupectví Librex, měla hudba v Domě knihy své nenahraditelné místo. Ať už jde o recitály výrazných hudebníků ze širokého okolí, slavnostní vernisáže nebo dlouhodobou spolupráci se Svatováclavským hudebním festivalem.

První česká kniha pojednávající o jazzu vyšla v roce 1928, tedy ve stejném roce, kdy byla dostavěna funkcionalistická chlouba na Smetanově náměstí, dnešní Dům knihy.

Je tedy naprosto na místě, že první hudební večer rozvlní červnový vzduch právě v rytmu jazzových melodií. Michal Sedláček byl múzami políben ze všech stran. Je nejen oblíbeným hercem Divadla Petra Bezruče, ale také nadaným muzikantem.

A protože na pódium se vejde ještě jedna štědrá porce talentu, můžete se těšit i na jeho partnerku Danielu, jazzovou zpěvačku a pedagožku.

Při koncertech vás kromě tradičních trháků osvěží speciální letní drinky, dobroty z „trouby“ dua Buchty v zástěře nebo slané snacky k pivu.

Kavárna Domu knihy se letos zapisuje do hudební mapy Ostravy ještě výrazněji než doposud. Buďte u toho!

Rezervujte si stůl a přijďte oslavit začátek léta na jazzové vlně. Těšíme se na Vás 28. června od 18 hodin. Vstup zdarma.

Víze zde: https://www.knihcentrum-ostrava.cz/28-6-v-18-20-h-daniela-a-tomas-sedlackovi-jazzovy-vecer-v-dome-knihy-knihcentrumcz

Foto dne