Nejnovější zprávy: Ohlédnutí za plnoletými Colours: Hvězdami byli i patrioti jako Buty, Kryštof nebo Mirai ​10 tipů, aneb co si nenechat ujít v létě ve Velkých Karlovicích

Společnost

Dvě vážné nehody v Ostravě a Opavě. U jedné byl i vrtulník

Záchranáři zasahovali v pátek 2. listopadu u dvou vážných dopravních nehod, které se odehrály v Ostravě a na Opavsku.

Foto: Záchranáři

Před půl devátou ráno převzali pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska informaci o střetu osobního automobilu s chodcem v Ostravě. Na pomoc byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci.

Šestadvacetiletá žena byla po nehodě v bezvědomí a přímém ohrožení života, její dýchání selhávalo. Utrpěla poranění hlavy, mozku a končetin. Zasahující tým zajistil její dýchací cesty a převedl postiženou na přístrojem řízenou ventilaci.

"Po zajištění krčním límcem a pánevním pásem byla pacientka přepravena na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Po třinácté hodině vzlétal vrtulník LZS a vyjížděla posádka záchranářů k nehodě motocyklisty na Opavsku. Dvacetiletý muž havaroval se strojem poblíž obce Raduň. Byl krátce v bezvědomí, s posádkami později již v kontaktu.

Záchranáři mu poskytli přednemocniční neodkladnou péči a ošetřili jej s vícečetnými poraněními. Po uložení do vakuové matrace byl pacient vzdušnou cestou přepraven do FN Ostrava a tam předán týmu urgentního příjmu.

Foto dne