Nejnovější zprávy: Tip na víkendový výlet: Přivítejte jaro v Osoblaze! Moravskoslezským krajským předsedou KDU-ČSL je opět Jiří Carbol

Kultura

Festival Beats for Love jde do finiše! Zatím jej navštívilo více než 35 tisíc lidí

První tři dny festivalu Beats for Love nabídly publiku v Ostravě spoustu světových rarit. Program vyvrcholí dnes večer, hlavními hvězdami budou Alan Walker či Youngr.

Beats for Love 2018 (Foto: Lukáš Ston)

Návštěvnická hranice po třech dnech přesáhla číslo 35 tisíc lidí, kteří si mohli vychutnat řadu mimořádných vystoupení.

Hned první den, tedy ve středu večer, to byl americký DJ Roger Sanchez, který ocenil zejména spojení s fanoušky pod pódiem.

„Není to poprvé, co jsem hrál v České republice, ale energie dnešního publika byla prostě úžasná. Hrál jsem všechny druhy hudby od drum&bass až po house a oni na všechno skvěle reagovali,“ uvedl jeden z hlavních headlinerů.

Velká show Galantis

Čtvrteční program si podmanili švédští Galantis. DJ a producentská dvojka, která navštívila Česko vůbec poprvé, přijela s novou show, kterou světu představila právě v Ostravě v areálu Dolních Vítkovic.

„Byla to historicky největší produkce, jakou jsme kdy na Beats for Love dělali. Postavili jsme jim obří scénu na míru včetně všech pyrotechnických a audiovizuálních efektů,“ vysvětlil Lukáš Ščurek, manažer hlavní Love stage.

Dění na ní v pátek ovládla DJ dvojka Sigma, která na festivalu hrála už podruhé.

„Předloni byl náš festival o polovinu menší než teď a Sigma hrála pod vysokou pecí. Přišla spousta lidí a vystoupení nebylo pro fanoušky tak komfortní, jak bychom chtěli. Jako omluvu jsme Sigmu letos pozvali znovu a umístili ji na hlavní scénu. Byl to ohromný zážitek, zahráli všechny své největší hity,“ řekl Kamil Rudolf, ředitel festivalu.

Rekordní účast ženských DJs

Třetí festivalový den Beats for Love si připsal také jeden rekord. Vystoupilo totiž nejvíce ženských DJs v historii festivalu.

Ženy vystupovaly téměř na každé scéně, nejvíce jich bylo na House stagei, kde jich hrálo sedm.

„Začali jsme s teprve čtrnáctiletou DJ Gi-A, která je vycházející talent a to, co předvedla, byla naprostá bomba. Pokračovala Sam Divine, která je svou technikou míchání a výběrem hudby považovaná za naprostou bohyni v DJ světě,“ vylíčil Lukáš Janečka, manažer House stage.

Neobvyklým hudebním projektem bylo vystoupení neslyšících tanečníků, kteří společnou choreografií odstartovali program celého dne.

„Pro šestnáctiletou Sašu a sedmnáctiletého Radka bylo vystupování před lidmi zcela nová zkušenost, kterou si velmi užili. My jsme zase rádi, že jsme spojili zdánlivě vzdálené světy a ukázali, že hudba spojuje lidi bez rozdílu,“ dodal Kamil Rudolf.

Foto dne