28/07/2018 Tomáš Svoboda

Fotbalisté Vítkovic v domácí premiéře uspěli. Přesto chtějí větší údernou sílu

Strašák z minulé sezóny je, zdá se, zahnán do kouta. Fotbalisté Vítkovic dokázali v prvním domácím utkání nové druholigové sezóny získat důležité body, když v pátek večer porazili Sokolov 2:0.

Rozhodl o tom bleskový úvod. Nejprve v 9. minutě otevřel skóre mladý útočník Martin Macej, kterého o šest minut později napodobil zkušený záložník Martin Motyčka.

Hosté pak sice měli o něco více ze hry, ale jejich ofenziva byla prakticky impotentní.

Vítkovickým fotbalistům se tak podařilo napravit nezdar z prvního kola, kdy po slabším výkonu prohráli v Pardubicích 1:3.

Zároveň snad zahnali obavy z mizerných startů, s kterými se potýkali v předchozích letech. Kritická byla zejména loňská sezóna, v níž se z první výhry radovali až v 11. kole.

"Uvědomovali jsme si, že z prvních čtyř kol hrajeme třikrát venku. Proto bylo první domácí utkání pro nás hodně důležité. Proto jsme chtěli vycházet ze zajištěné obrany a utkání rozhodnout v prvních dvaceti minutách, což se nám podařilo," hodnotil domácí trenér Jiří Balcárek.

Na výkonu svých svěřenců ocenil hlavně vůli makat až do posledních chvil. Celková souhra však ještě vykazuje rezervy. Tým se totiž teprve dává dohromady, což potvrzuje příklad útočníka Maceje.

Kmenový hráč Baníku se k Vítkovicím přidal až v závěru přípravy, přesto se mu povedlo skórovat v obou mistrovských duelech.

"Pořád je vidět, že tady byla velká obměna kádru, odešlo hodně hráčů a ti stávající se mnohdy neznali, takže to pořád ještě není takové, jako bychom si představovali. Ještě čekáme na doplnění kádru, abychom měli větší údernou sílu směrem dopředu," doplnil trenér Vítkovic.

V dalších dvou týdnech se jeho mužstvo představí na hřištích Táborska a Hradce Králové. Doma bude hrát opět až v pátek 17. srpna proti Varnsdorfu.

Více o domácí premiéře MFK Vítkovice napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.