Nejnovější zprávy: Důvěra je základ, říká podnikatel roku Pavel Mohelník z Ferritu Řidička (20) srazila muže na přechodu, v ohrožení života jej transportoval vrtulník

Společnost

Fotogalerie: Když na dálnici začne hořet autobus

​Tři jednotky profesionálních hasičů zasahovaly ve středu ráno na dálnici D1 asi kilometr před státní hranicí s Polskem u požáru polského autobusu značky Mercedes Benz Tourismo RHD, který se vracel prázdný do Polska.

Foto: Hasiči

"I přes snahu polského řidiče a rychlý zásah hasičů byl autobus zničen. Předběžná škoda na autobusu a sedmi zničených betonových panelech dálničního tělesa byla odhadnuta na 3 miliony korun," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Požár se obešel bez zranění řidiče, který zjistit oheň během jízdy do Polska, vozidlo ihned odstavil na krajnici a pokusil se uhasit oheň dvěma přenosnými hasicími přístroji (6 kg prášek). Tzv. „dělnický“ autobus vezl brzy ráno do českých firem polské dělníky a vracel se prázdný zpět do vlasti.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu ve čtvrt na sedm ráno. Na dálnici D1 (u Věřňovic) vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Bohumín, Ostrava-Přívoz a Ostrava-Zábřeh.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 17 minut, zcela dohašeno bylo během několika desítek minut. Dálnice ve směru na Polsko byla zhruba hodinu zcela uzavřená, pak byl zprovozněn její levý rychlý pruh.

Příčina vzniku požáru je v šetření, vyšetřovatelé HZS MSK ji budou na místě zjišťovat po poledni s pracovníky pražského Technického ústavu požární ochrany.

Na polském autobusu byla zjištěna předběžná škoda 2,65 milionu korun, dalších 350 tisíc korun na sedmi betonových panelech dálnice, které poškodil žár z hořícího autobusu.

Fotogalerie

Foto dne