Nejnovější zprávy: Vlak v Ostravě srazil ženu, na místě zemřela Výročí: Před 80 lety skončil v Ostravě první okupační nacistický správce

Společnost

Fotogalerie: Ostrava, jak ji neznáte, v další knize Borise Rennera

Ostravský fotograf a patriot Boris Renner vydává v těchto dnech svou další knihu fotografií.

Foto: Boris Renner

Borisi, která kniha fotografií už je to v pořadí?
Od roku 2005, kdy jsem začal s focením, je to šestá autorská kniha.

V čem je jiná než ty předešlé?
V této knize jsem se pokusil opět najít úhly pohledu na rodné město a to především z ptačí perpektivy.

Kolik v ní najdeme fotografií a kdy snímky vznikaly?
Na 64 stránkách je více než čtyřicet fotografií. Využil jsem opět příjemný formát knihy, který je sice na první pohled malý, ale po otevření zjistíte, že panorama přes dvě stránky krásně vynikne.

Jsou v knize i nějaké unikátní záběry?
Určitě! Jsem nadšen, když objevuji nové pohledy na známá místa. Například kostel na Slezské s ústředním hřbitovem skoro nikdo nepoznává a to samé platí o haldě Ema a Heřmanických rybnících.

Jak a kde si knihu mohou koupit čtenáři?
Opět jako tradičně ve všech pobočkách Ostravského informačního servisu a nově také v obchůdku Velkého světa techniky v DOV. Samozřejmě také na eshopech: www.ostravainfo.cz respektive eshop.dolnivitkovice.cz.

Co chystáš dále?
Rád bych v tomto roce vydal ještě jednu knihu. Bude to pokračování velice úspěšného kalendáře Retro Ostrava. Kniha na 100 stránkách bude obsahovat nejen inscenované příběhy staré Ostravy, ale i historické fotografie a úryvky z prvorepublikových novin, reklam, inzerce. Bude to jakýsi exurz do minulosti Ostravy a proto ponese název Příběhy staré Ostravy. Celý výtěžek z prodeje této knihy věnuji opět na pomoc nemocným dětem.

Jaký máš pocit z charitativního kalendáře, který jsi nedávno dokončil?
Fantastický. Kalendář je charitativní (celý výtěžek z prodeje jde na rehabilitaci dětí s mozkovou obrnou). Za necelý měsíc prodeje se nám podařilo získat již bezmála sto tisíc korun. Kalendář je na trhu velice krátce, ale to neznamená, že ještě na podzim bude k mání, proto apeluji na všechny zájemce, aby si jej zakoupili ještě v době letních prázdnin, protože zájem je obrovský!

Fotogalerie

Foto dne