18/11/2018 Tomáš Svoboda

Hokejisté Vítkovic opět ukázali sílu! Chomutov porazili 4:2

Jedenáctou výhru v sezóně si v neděli večer připsali hokejisté HC Vítkovice Ridera, kteří v Ostravar Aréně zdolali bojovný Chomutov 4:2.

Zatímco domácí potřebovali napravit páteční prohru 0:3 ve Zlíně, hosté, kteří jsou posledním celkem extraligy, přijeli do Ostravy posíleni překvapivou výhrou 5:0 nad Spartou.

Výběr zkušeného kouče Vladimíra Růžičky, který spoléhá mimo jiné na služby hokejového rebela Radka Dudy, potvrdil i proti Vítkovicím svoji nevyzpytatelnou pověst.

Po vyrovnané první třetině, kterou ozdobila premiérová trefa domácího Jozefa Baláže, Vítkovice těžily hlavně z přesilových her.

Méně disciplinované chomutovské Piráty nejprve ve druhé třetině potrestal Ondřej Roman a ve třetí části zvýšil Ivan Baranka na 3:1.

Hosté sice ještě dokázali při hře v oslabení snížit na rozdíl jedné branky, ale Vítkovicím se náskok podařilo uhájit. V poslední minutě navíc přidal pojistku Jakub Lev, který střelou do prázdné branky uzavřel skóre.

"Pro divácké oko to nebylo úplně atraktivní utkání, ale v této fázi jsou pro nás důležité tři body, za což bychom chtěli hráčům poděkovat," uvedl asistent trenéra Pavel Trnka.

Díky výhře 4:2 se Vítkovice opět vrátily do našlapané špice extraligy. Aktuálně jsou čtvrté, další duel je čeká již v úterý od 17:30 proti Olomouci.

Ohlédnutí za vybojovaným vítězstvím nad Chomutovem nabízí fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.