Nejnovější zprávy: ​ SmVaK Ostrava a Trianon spojily síly při zaměstnávání zdravotně postižených Přestavba Bazalů finišuje. Podívejte se, jak to tam vypadá

Společnost

Honička jak z akčního filmu: Zloděj se policii snažil unikat přes balkony domů

Havířovští policisté zadrželi muže, který se delší dobu vyhýbal nástupu do vězení. Odsouzen byl za krádeže. Muž se ale nechtěl vzdát lehce.

Hlídce se snažil unikat přes střechy domů, seskakoval z balkonu na balkon a nakonec se schoval v cizím bytě. V něm pak policisté třiatřicetiletého odsouzeného zadrželi, řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Muže odsouzeného za krádeže si všimla hlídka, když kolem ní jel na kole. Policisté hledaného poznali a začali jej pronásledovat ulicemi v centru Havířova.

Odsouzený zloděj se nakonec pokusil ukrýt v jednom z domů. I s kolem vyjel výtahem do nejvyššího patra. Vyběhl na střechu s terasou. Policistům se pokusil uniknout tím, že šplhal po balkonech zase dolů.

„Pronásledovaný přes balkony seskočil o několik pater níže. U jednoho balkonu využil otevřené dveře a vnikl do bytu,“ řekla mluvčí.

Majitel bytu pak rychle dovnitř pustil policisty a ti muže zatkli. Muž putoval do vězení. Už nyní je podle policie jasné, že kromě zločinů, za které byl odsouzen, má na svědomí další. „Z nich bude obviněn už ve výkonu trestu,“ uvedla.

Foto dne