Nejnovější zprávy: S mužem se v Jeseníkách utrhla sedačka lanovky Super začátek Vítkovic, pak famózní obrat Třince. Oceláři v derby vyhráli 4:3!

Byznys

Investoři chtějí do Hrušova. Plánují výstavbu za bezmála 2 miliardy

O městské pozemky v chystané průmyslové zóně v Ostravě-Hrušově je zájem. Nejvážnější uchazeč, společnost Contera Management, hodlá podle vedení magistrátu investovat až 1,9 miliardy korun.

Vizualizace budoucí průmyslové zóny v Hrušově (Foto: ostrava.cz)

Firma, která v minulosti realizovala Business Park v Ostravě-Kunčičkách, chce v nové lokalitě stavět haly pro lehký průmysl, například pro skladování a lehkou výrobu a dále tzv. „flexispace objekty“, které kombinují skladovací prostory s administrativou nebo obchodní částí.

Posledním typem zástavby jsou objekty určené pro vědeckotechnologické účely. Část objektů má být zaměřena také na podporu malých a středních podniků lokálního charakteru.

Nabízená kupní cena činí 243 milionů korun za zhruba 35 hektarů pozemků, které jsou vymezeny na západě a na severu novou trasou ulice Bohumínské (silnice I/58) a na jihu pozemky železniční trati Českých drah Ostrava-Bohumín.

Očekává se, že v nové průmyslové zóně v Ostravě-Hrušově vznikne více než 700 pracovních míst s tím, že termín dokončení 70 % komerčních objektů je stanoven nejpozději do března roku 2025.

Prodej pozemků, který byl schválen na středečním jednání ostravských zastupitelů, představuje podle magistrátu zahájení dialogu s vítězným investorem. Kromě něj projevili zájem další tři uchazeči.

"Pokud se přes prázdniny dohodneme na budoucí kupní smlouvě, na zářijovém zastupitelstvu můžeme s vítězným uchazečem uzavřít smlouvu. Definitivně bychom pak mohli uzavřít první dlouhou etapu zcelování pozemků a diskuzí o sanaci této lokality. Za zhruba pět let by v ní mohli najít práci první zaměstnanci," uvedl v tiskové zprávě ostravský primátor Tomáš Macura.

V chystané zóně Hrušov vznikl v minulých letech brownfield, ve kterém však do povodní z roku 1997 převládala funkce bydlení s občanskou vybaveností.

Z hlediska Ostravy má projekt rozvojový význam i proto, že stávající průmyslové zóny v Hrabové a v Mošnově jsou již na hranici svých kapacit.

Foto dne