Nejnovější zprávy: Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedla do provozu magnetickou rezonanci Kamion plný cihel zablokoval dálnici u Bravantic

Společnost

Janáčkova filharmonie v příští sezoně doprovodí Olympic či Radůzu

Janáčkova filharmonie Ostrava plánuje na příští sezonu několik mimořádných koncertrů společně s hvězdami populární hudby.

Filharmonici doprovodí například kapelu Olympic či písničkářku Radůzu. Chystá i vánoční koncert s Lucií Bílou nebo muzikálový večer s Bárou Basikovou a Danem Bártou. Novinářům to řekl ředitel orchestru Jiří Žemla.

Ostravská filharmonie od klasické hudby odbíhá k méně tradičním projektům už několik let. V minulých letech doprovázela například Jaromíra Nohavicu, Dana Bártu či Miro Žbirku. Před časem spolupracovala i s Ondřejem Brzobohatým a vystupovala s Martou Jandovou.

Na příští sezonu má připravené čtyři takové projekty. Hudebníci postupně doprovodí Olympic, Radůzu a Bílou. Koncert sestavený z muzikálových hitů, ve kterém si písně například z muzikálu Jesus Christ Superstar zazpívají protagonisté hlavních rolí Basiková a Bárta, chystají hudebníci na červen 2017.

Foto dne