Nejnovější zprávy: ​Opět je zde Závišický pedál - cyklovýlet pro rodiče s dětmi i náročné bikery! Slezan osmička není kulturní památkou. Budovu čeká nové využití

Společnost

Jedna ze dvou chodkyň sražených na přechodu zemřela

Jedna ze dvou chodkyň, které v úterý srazilo auto na přechodu pro chodce v Jablunkově na Frýdecko-Místecku, po několika hodinách v nemocnici zemřela.

Ilustrační foto: Archiv

Devětapadesátiletý řidič ženy zřejmě přehlédl. Nebyl pod vlivem alkoholu ani návykových látek. Policie případ vyšetřuje jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Novinářům to dnes sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Nehoda se stala před 06:00. Policie už v úterý uvedla, že příčinou nehody mohly být povětrnostní podmínky, kvůli kterým řidič špatně viděl. Byla ještě tma a navíc pršelo a bylo mlhavo.

Řidič, který jel ve směru na Slovensko na přechodu na Mariánském náměstí zřejmě přehlédl dvě ženy ve věku 78 a 79 let. Starší žena utrpěla středně závažná zranění a byla převezena do třinecké nemocnice.

Měla zranění hrudníku a páteře. Druhá žena utrpěla při nehodě závažná poranění hlavy a hrudníku a musela být připojena na přístroj pro umělé zajištění dýchání.

Přes snahu lékařů v nemocnici zemřela.

Foto dne