Nejnovější zprávy: Věž Nové radnice zve na poslední letošní noční vyhlídku na město! Tragédie v Ostravě: Muž spadl z okna v jedenáctém patře

Společnost

Jubilejní Zlatou tretru přijedou oslavit také atletické legendy Bubka či El Guerrouj

Blížící se 55. ročník prestižního atletického mítinku Zlatá tretra přiláká do Ostravy řadu sportovních hvězd v čele se sprinterem Usainem Boltem. Chybět však nebudou ani legendy minulosti, které se ještě před startem závodů sejdou na slavnostním gala večeru.

Slavnou historii i současnost mítinku, který se bude poprvé konat na již zcela zmodernizovaném ostravském Městském stadionu v pátek 20. května, si přijedou připomenout atletické legendy jako Sergej Bubka, Hicham El Guerrouj či Alberto Juantorena. Z domácích osobností to budou Jarmila Kratochvílová, Helena Fibingerová, Šárka Kašpárková a samozřejmě také ředitel Zlaté tretry Jan Železný.

Hvězdná účast (nejen) ve znamení Usaina Bolta

Z hlediska atraktivnosti mítinku je zásadní, že se organizátorům v minulém týdnu povedlo už celkově poosmé potvrdit účast jamajského sprintera Usaina Bolta, prvního atleta, který posunul hranici možného v běhu na 100 metrů pod magických 9.60 sekund.

Šestinásobný olympijský vítěz a mimo jiné také dvojnásobný rekordman Zlaté tretry (tratě 200 a 300 m) však nebude jedinou hvězdou, která se představí ostravskému publiku.

Kromě Bolta už svoji účast potvrdil například olympijský šampion a rekordman v desetiboji Ashton Eaton či silné české běžecké trio ve složení Zuzana Hejdová, Pavel Maslák a Jakub Holuša.

V dalších disciplínách se lze těšit třeba na oštěpařské souboje Vítězslava Veselého s úřadujícím mistrem světa Juliusem Yegem, či skok o tyči, kde proti sobě budou stát francouzský olympijský vítěz a světový rekordman Renaud Lavillenie a kanadský mistr světa Shawn Barber.

Dalším tahákem může být dvojnásobný polský olympijský vítěz, koulař Tomasz Majewski, který do Ostravy zavítá v rámci svého rozlučkového turné. Špičkami svého oboru jsou také jeho krajané Pawel Fajdek a Anita Wlodarczyková, kteří jsou světovými rekordmany v hodu kladivem a jejichž závod je tradičně na programu den před „Tretrou“.

Vstupenky na jubilejní 55. ročník ostravského mítinku byly v prodeji pouze online a podle posledních informací ze strany organizátorů jsou již vyprodány.

Foto dne