Nejnovější zprávy: Z městských jatek v Ostravě bude galerie. Přestavba by mohla začít letos Fotbalová nostalgie: Baníkovci děkovali prvním mistrům z roku 1976

Společnost

K nehodě motorkáře a auta musel vrtulník

​Týmy záchranářů zasahovaly během úterního dopoledne u dvou vážných nehod na Frýdecko-Místecku, které se odehrály v průběhu necelých dvou hodin.

Foto: Záchranáři

Nejprve byl po desáté hodině operátorům záchranné služby nahlášen střet osobního automobilu se stromem u obce Dolní Lomná.

Na místě pracovala posádka RZP Jablunkov a letečtí záchranáři z Ostravy. Třiačtyřicetiletý muž byl v bezvědomí a vyprostit jej museli hasiči.

Zasahující lékař u něj zjistil poranění horní končetiny. "Symptomy svědčily pro možnost, že k nehodě mohlo dojít při náhlé zdravotní indispozici řidiče," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Po ošetření byl pacient vrtulníkem transportován do ostravské fakultní nemocnice.

V poledne vyjížděly posádky zdravotníků ke střetu automobilu a motocyklisty ve Frýdku-Místku.

Šestapadesátiletý muž, který cestoval na motocyklu, utrpěl vážné poranění páteře a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři přepravili na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava.

Muž seniorského věku, cestující v automobilu, byl zraněn středně těžce na ruce. Předán byl ve frýdecko-místecké nemocnici.

Foto dne