Nejnovější zprávy: Na titulní straně: Pořád jsme na začátku, říká ředitel DOV Petr Koudela Podívejte se, jak budou vypadat nové škodovácké tramvaje pro Ostravu

Sport

Kanonýr na metě č. 140. Baroš opět vylepšil svoji střeleckou bilanci

O jeden z mála pěkných fotbalových momentů se v pátečním zápase Baníku se Zlínem (1:2) postaral ostravský kapitán Milan Baroš, který vstřelil svůj celkově 140. ligový gól.

Milan Baroš vstřelil proti Zlínu 140. ligový gól (Foto: Vladimír Pryček)

Opět se potvrdilo, že současná fáze jeho pestré kariéry je také o překonávání milníků a rekordů.

Díky přesné hlavičce, která baníkovcům přinesla vyrovnání, ale nakonec na body nestačila, se v žebříčku Klubu ligových kanonýrů odtrhl od Antonína Panenky a Vladimíra Höniga (oba nastříleli 139 branek) a posunul se na aktuální 24. místo.

Mezi kanonýry je jediným aktivním hráčem, který může dál svoji střeleckou bilanci zlepšovat.

S počtem 140 ligových gólů má velmi blízko ke Stanislavu Grigovi (141 branek) a Milanu Luhovému (143 branek). O něco větší náskok drží Zdeněk Nehoda, který dal 145 gólů a Antonín Rýgr (148 gólů), který uzavírá první dvacítku nejlepších střelců české a československé historie.

Baroš v pátek zároveň vstřelil svůj celkově 44. ligový gól v dresu Baníku. Nejlépe mu to ovšem střílelo za turecký Galatasaray, za který dal v letech 2008 až 2012 celkem 48 branek.

Je velmi pravděpodobné, že pokud bude kapitán Baníku zdravý, na jaře ještě nějaký gól navrch přidá.

Proslýchá se, že na soustředění v Turecku slíbil šest branek. Po návratu do Ostravy ale prý laťku zvedl na deset.

Foto dne