24/11/2018 Tomáš Svoboda

Karviná prohrála se Slavií 1:3 a klesla na dno tabulky

Favorit nezaváhal. V sobotním duelu 16. kola Fortuna:ligy si z Karviné odvezla tři body pražská Slavia, která potvrdila roli nejlepšího týmu soutěže výhrou 3:1.

Domácí nastoupili poprvé pod novým trenérem Norbertem Hrnčárem, který dopředu věděl, že mu v sestavě budou chybět tradiční opory, vykartovaný Lukáš Budínský a zraněný Filip Panák.

Další komplikace přinesl samotný průběh utkání, ve kterém šli favorizovaní hosté do vedení již v 10. minutě, kdy se před brankou Martina Berkovce prosadil Tomáš Souček.

Mnohem lepší nálada na karvinském stadionu panovala ve 31. minutě. Soufiane Dramé centroval do míst, kde sice nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, ale dost nebezpečně na to, aby si slávisté nakonec srazili míč do branky. Po vlastním gólu Jana Bořila bylo vyrovnáno.

Euforii domácích bohužel záhy zchladil šutér Slavie Miroslav Stoch, který ve 34. minutě vrátil hostům vedení gólem z penalty.

Ve druhém poločase už hráči Slavie prokázali větší kvalitu i zkušenost, což vyústilo ve vítěznou pojistku. O uklidňující gól na 3:1 pro hosty se v 75. minutě postaral střídající útočník Peter Olayinka.

"Prohráli jsme, ale neklesáme na mysli. Musíme zůstat pozitivní a trpěliví. Za klíčový moment utkání považuji gól z penalty, který přišel rychle po našem srovnání. Tím momentem se Slavia dostala do pohody a my už jsme to měli hodně složité v ofenzivě," hodnotil zápas trenér Karviné Norbert Hrnčár.

Jeho svěřenci jsou aktuálně na poslední příčce tabulky. Tři body ztrácejí na předposlední Duklu a čtyři na čtrnácté Slovácko, které v sobotu překvapivě vyhrálo na Baníku 3:0.

Do konce podzimu budou Karvinští hrát ještě v Mladé Boleslavi, doma s Jabloncem a v Plzni. Slavia má naopak zcela jiné "starosti". Ligu vede s náskokem čtyř bodů na druhou Plzeň.

"Povedl se nám vstup do utkání a pomohl první gól. Ovšem po vlastní brance jsme trochu znervózněli, naštěstí jsme brzy reagovali druhým zásahem. Vítězství se nerodilo úplně jednoduše, domácí hráli důrazně a fyzicky náročně. Vývoj jsme si ale zkomplikovali sami," uznal hostující trenér Jindřich Trpišovský.

Více o zápase, který byl druhým střetem "Karviňáků" s pražskými "S" během dvou týdnů, napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.