Nejnovější zprávy: ​ SmVaK Ostrava a Trianon spojily síly při zaměstnávání zdravotně postižených Přestavba Bazalů finišuje. Podívejte se, jak to tam vypadá

Gastronomie

Kavárna Elektra láká na světové horké nápoje a vídeňskou vánoční výzdobu

Desítky Ostravanů byly v minulých dnech příjemně překvapeny, když poblíž ostravské kavárny Elektra dostali zdarma na výběr některý z tradičních i méně tradičních horkých nápojů.

Málokterá ostravská kavárna má v těchto mrazivých dnech tak širokou nabídku horkých nápojů.

Ostravané tak mohli ochutnat to, co už několik dní spokojeně popíjejí hosté Eelektry. Ti si mohou objednat například karamelový svařák, alpský, kubánský nebo vánoční punč, domácí vaječný koňak, dýňové latté, známé caffe bombardino, domácí pečený čaj nebo horkou čokoládu hned na několik způsobů.

Ostravané si ochutnávku velmi pochvalovali. „Příjemně mě to překvapilo. Teď v předvánočním shonu není moc času, ale později si v klidu do kavárny Eelektra zajdu,“ řekl jeden z Ostravanů, který si dal před kavárnou horkou čokoládu.

Provozovatelka kavárny Elektra Renata Zelená řekla, že isnpirací pro širokou nabídku horkých nápojů jí byly různé adventní trhy od Česka až po Rakousko. „Ovšem náš domácí vaječný koňak je podle receptury mé babičky,“ uvedla Renata Zelená.

Uvnitř kavárny si nelze nevšimnou nádherné vánoční výzdoby. „Jako vždy ji dělala paní floristka Pavlína Šmídová, majitelka firmy Botanika, se kterou spolupracuji už sedm let. Inspiraci jsme hledaly ve Vídni. Letos jsme se přiklonily ke klasické vánoční výzdobě – červené a zlaté barvy i hodně osvětlení,“ dodala Renata Zelená.

Na prosincové období je v Elektře připraveno speciální předvánoční menu, které se bude každý týden obměňovat. „Věříme, že kombinace výborného jídla, dobrého pití a příjemné vánoční atmosféry zpříjemní našim hostům tyto uspěchané dny,“ dodala Renata Zelená.

Fotogalerie

Foto dne