Nejnovější zprávy: ​Ukrajinský festival přiveze do Ostravy lvovské drahokamy i oceňovaný dokument Slezskoostravský hrad otevírá Muzeum Jantarové stezky a Hedvábné cesty

Společnost

Konec parkování zdarma v centru Ostravy. Radní zruší stání u Trojhalí a jiná místa zpoplatní

Ostrava se chce zbavit nevzhledných parkovišť ve městě. Chystá se proto zrušit bezplatnou parkovací plochu, která vznikla v blízkosti rekonstruovaných objektů Trojhalí nedaleko centra města, řekl dnes radní pro dopravu Lukáš Semerák (Ostravak).

„Sáháme ke kroku, který jsme měli udělat už dávno. Je pro nás nepřijatelné, aby se dneska parkovalo v centru města vedle krásné opravené budovy Trojhalí na hlíně,“ uvedl Semerák.

Od příštího pátku proto už nebude možné na této ploše parkovat a město plánuje, že pozemek zatravní. „Řidiči, kteří dnes na tom pozemku parkují, mohou jednak využít podzemních parkovacích kapacit na Nové Karolině, jednak mohou při příjezdu ve směru z Karvinska odstavit auto na parkovišti u Hranečníku a přijet tramvají. V neposlední řadě mohou přijet i vlakem, protože nádraží Ostrava střed je kousek od této lokality,“ připomněl Semerák.

Místo je navíc dobře dostupné i městskou hromadnou dopravou. Také proto se město rozhodlo, že nebude v okolí Trojhalí rozšiřovat počet parkovacích stání.

Místo, které dnes řidiči hojně využívají k parkování, podle radního nikdy k tomuto účelu sloužit nemělo. Podle původních plánu se tam měla rozšířit další výstavba v okolí obchodního centra Nová Karolina.

Podobně chce město řešit i problém s parkovištěm pod mostem v Českobratrské ulici. „Tady to bude ale v trochu jiném režimu. Poté, kdy se vyřeší majetkové vztahy k pozemku a doděláme projekty, vznikne na jeho místě nové parkoviště, ale již zpevněné. Nebude tak znečišťovat komunikace a nebude se z něj prášit, ale bude samozřejmě zpoplatněné,“ řekl Semerák.

Foto dne