Nejnovější zprávy: Jakub Janda je rok poslancem. Něco jde rychle, něco hrozně pomalu Zaměstnanci Krajského úřadu se opět zapojili do potravinové sbírky

Sport

Konečně! Baník se zvedl ze dna díky výhře nad Bohemkou

Vyhráli potřetí z posledních čtyř zápasů a právě díky tomu se konečně baníkovcům dívá na fotbalový svět veseleji. Po sobotní výhře 2:0 nad Bohemians Praha 1905 se zvedli z posledního místa v tabulce, kterou nyní uzavírá brněnská Zbrojovka.

Vítězný gól Baníku proti Bohemce vstřelil Jiří Fleišman (Foto: Lukáš Ston)

Baník, kterému v ochozech Městského stadionu fandilo bezmála devět tisíc diváků, o vítězství rozhodl během pár minut ve druhém poločase.

Nejprve se trefil v 52. minutě zkušený bek Jiří Fleišman a hned o pět minut později jej napodobil kolega z obrany Lukáš Pazdera.

Předtím ovšem padl ještě jeden gól. Střelu Roberta Hrubého, která se v závěru první půle odrazila od břevna za brankovou čáru, viděli jako gólovou skoro všichni přítomní. Výjimkou ovšem byli rozhodčí, kteří nechali pokračovat ve hře.

Být tak k dispozici video, zřejmě by se svému verdiktu hodně divili.

Baníkovce tento moment každopádně mrzet nemusel. Duel se soupeřem, který před týdnem smetl Plzeň v poměru 5:2, totiž zvládli s přehledem.

Zaslouženě se tak dostali ze dna tabulky. Tím ale jejich náročná záchranářská mise teprve vstupuje do další fáze. To si ostatně po zápase uvědomil i kapitán Milan Baroš, který odmítl převzít dresy zabavené naštvanými fanoušky po prohraném utkání v Jablonci.

"Ještě není vyhráno," vzkázal do kotle Baroš.

Tým kouče Bohumila Páníka nyní čekají dva duely s týmy, které se chtějí dostat do pohárové Evropy. Příští sobotu bude Baník hrát na hřišti Sigmy Olomouc a za dva týdny přivítá doma Spartu.

Z patnácté příčky ztrácejí Ostravané dva body na čtrnáctou Jihlavu a třinácté Slovácko.

Více o sobotním vyhraném zápase napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Lukáše Stona.