14/04/2018 Tomáš Svoboda

Konečně! Baník se zvedl ze dna díky výhře nad Bohemkou

Vyhráli potřetí z posledních čtyř zápasů a právě díky tomu se konečně baníkovcům dívá na fotbalový svět veseleji. Po sobotní výhře 2:0 nad Bohemians Praha 1905 se zvedli z posledního místa v tabulce, kterou nyní uzavírá brněnská Zbrojovka.

Baník, kterému v ochozech Městského stadionu fandilo bezmála devět tisíc diváků, o vítězství rozhodl během pár minut ve druhém poločase.

Nejprve se trefil v 52. minutě zkušený bek Jiří Fleišman a hned o pět minut později jej napodobil kolega z obrany Lukáš Pazdera.

Předtím ovšem padl ještě jeden gól. Střelu Roberta Hrubého, která se v závěru první půle odrazila od břevna za brankovou čáru, viděli jako gólovou skoro všichni přítomní. Výjimkou ovšem byli rozhodčí, kteří nechali pokračovat ve hře.

Být tak k dispozici video, zřejmě by se svému verdiktu hodně divili.

Baníkovce tento moment každopádně mrzet nemusel. Duel se soupeřem, který před týdnem smetl Plzeň v poměru 5:2, totiž zvládli s přehledem.

Zaslouženě se tak dostali ze dna tabulky. Tím ale jejich náročná záchranářská mise teprve vstupuje do další fáze. To si ostatně po zápase uvědomil i kapitán Milan Baroš, který odmítl převzít dresy zabavené naštvanými fanoušky po prohraném utkání v Jablonci.

"Ještě není vyhráno," vzkázal do kotle Baroš.

Tým kouče Bohumila Páníka nyní čekají dva duely s týmy, které se chtějí dostat do pohárové Evropy. Příští sobotu bude Baník hrát na hřišti Sigmy Olomouc a za dva týdny přivítá doma Spartu.

Z patnácté příčky ztrácejí Ostravané dva body na čtrnáctou Jihlavu a třinácté Slovácko.

Více o sobotním vyhraném zápase napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Lukáše Stona.