Nejnovější zprávy: Colours jsou všude, kam se podíváš. Barvami bude zářit most i radniční věž Mám ještě další sny, říká Václav Varaďa

Společnost

Konečně! Prostor před Uralem v Zábřehu získá novou tvář

​Městský obvod Ostrava-Jih dnes předal zhotoviteli stavby, firmě COLAS CZ, staveniště na Jugoslávské ulici v Ostravě-Zábřehu.

Místo bude krášlit také zrestaurovaný „Květ“ od ak. sochaře Otto Ciencialy. Umělecké dílo pocházející z přelomu 70. a 80. let minulého století bude s ohledem na havarijní stav restaurováno A. Martinem Kuchařem v sochařském ateliéru a poté umístěno zpět do prostoru jako estetický vodní prvek. Foto: google.cz

Rekultivace veřejného prostoru před obchodním střediskem a řešení parkování obyvatelům stávajících nemovitostí, bude hotova do konce listopadu. Součástí stavby, za níž obvod zaplatí 11,084 milionů korun, je i doplnění nového mobiliáře a výsadeb.

Díky realizaci stavby s názvem „Parkoviště a předprostor objektu na ul. Jugoslávské, Ostrava-Zábřeh“ získá tento veřejný prostor novou architektonickou kvalitu i šestnáct dalších parkovacích stání.

Stávajících jednadvacet stání na ul. Jugoslávské bude rekonstruováno, nově vytvořená parkovací stání se dopravně napojí novým sjezdem na komunikaci ul. Tylova.

„Úpravu prostoru před Uralem jsem řešil při veřejném projednávání s občany a jsem rád, že se jejich náměty budou realizovat. Na místě budou umístěny prvky městského mobiliáře v podobě květináčů a betonových prefabrikovaných kostek k sezení. K oddělení prostoru pro pěší a parkovacích míst budou osazeny dělící kovové sloupky. Pamatováno je samozřejmě i na odpadkové koše,“ uvedl starosta Martin Bednář.

Místo bude krášlit také zrestaurovaný „Květ“ od ak. sochaře Otto Ciencialy. Umělecké dílo pocházející z přelomu 70. a 80. let minulého století bude s ohledem na havarijní stav restaurováno Mgr.A. Martinem Kuchařem v sochařském ateliéru a poté umístěno zpět do prostoru jako estetický vodní prvek.

Foto dne