Společnost
19/05/2016 Jaroslav Baďura

Krnov vybral v soutěži grafickou značku pro podporu cyklistiky

Vítězkou soutěže o cyklistickou značku Krnova, kterou vyhlásilo město, se stala Silvie French. Značka bude sloužit jako spojující vizuální prvek procyklistických aktivit, které město vyvíjí.

Logo se bude objevovat na všech akcích, stavbách i propagačních materiálech, spojených s cyklodopravou v Krnově.

Celkem do soutěže přišlo 56 soutěžních návrhů. Pět postoupilo do druhého hodnotícího kola, které proběhlo formou veřejné ankety na městských webových stránkách.

Návrh Silvie French získal od hlasujících cekem 236 hlasů. Na druhém místě se se 186 hlasy umístil návrh Zuzany Matelové a třetí byla cykloznačka navržená Martinem Jančem. Tu mezi nejlepší katapultovalo 146 hlasů.

„Autoři na prvních třech místech získali poukaz na nákup cyklistických potřeb v Cykloservisu Daniel Rychta v hodnotě deset, pět a tři tisíce korun. Ohodnoceno bylo také devatenáct nejzdařilejších návrhů dětí. Jejich tvůrci obdrželi cyklobalíčky v hodnotě 550 korun s tachometrem, zadní blikačkou, cyklobrašnou a reflexní páskou. Tyto ceny do soutěže věnoval Cykloservis Daniel Rychta,“ uvedl koordinátor Zdravého města Krnova Tomáš Kolárik z kanceláře tajemníka.

Krnov je od loňského roku členem Asociace měst pro cyklisty, která spojuje města, jež podporují cyklistickou dopravu a chtějí zlepšit podmínky pro cyklodopravu a cykloturistiku na svém území.

Stěžejním cílem místní cykloskupiny je zpopularizovat jízdní kolo tak, aby se stalo základním dopravním prostředkem pro vzdálenost do pěti kilometrů.

Vedle zvýšení počtu cyklistů pak chce vytvořit podmínky pro mobilitu, optimalizovat síť cyklostezek a cyklotras s důrazem na odstranění problémových míst ve městě a zajištění bezpečnosti a bezbariérovosti. Už v letošním roce začne také realizovat kampaně, propagující cyklistickou dopravu.