Nejnovější zprávy: ​ SmVaK Ostrava a Trianon spojily síly při zaměstnávání zdravotně postižených Přestavba Bazalů finišuje. Podívejte se, jak to tam vypadá

Společnost

Kryštof přidává na přání fanoušků druhý koncert na Strahově

Kapela Kryštof na četná přání svých fanoušků přidá druhý koncert na strahovském fotbalovém stadionu a prodlouží si tak oslavy 25 let své existence.

První koncert na stadionu Evžena Rošického, který se uskuteční 16. září, se vyprodal za deset týdnů, když si na něj lístky koupilo 40.000 příznivců kapely. Druhý koncert bude 17. září, řekl manažer skupiny Jan Lippert.

„Když jsme na začátku letošního roku oznámili vyprodaný koncert na Strahově, řada fanoušků nás zavalila žádostmi, abychom přidali další, protože se na ně nedostalo a nečekali to tak rychle. Dlouho jsme to zvažovali a nakonec se rozhodli do toho jít. Možná je to naposledy, kdy si takhle na fotbalovém stadionu zahrajeme. A když už chystáme mimořádnou show, tak ať má možnost to vidět co nejvíce lidí,“ uvedl zpěvák Richard Krajčo. Předprodej na druhý koncert začne 14. února.

Na obou koncertech vystoupí také kapely Hodiny, Sebastian a Jelen. „Jsou mladí, nadějní, plni energie, hrají a zpívají česky. Přesně jako my v našich začátcích. Zároveň mají už nějaké zkušenosti, takže by se nemuseli velkého davu zaleknout,“ uvedl Krajčo.

K výročnímu koncertu kapely vyjde i druhé „best of“ album kapely nazvané „25“. „Bude obsahovat největší hity Kryštof s důrazem na alba vydaná po první výběrovce Poločas.

Bonusem budou čtyři nové písně, které kapela dopilovala na lednovém soustředění,“ uvedl Lippert. Na třech rychlejších a jedné pomalejší písni kapela pracuje s českými i americkými producenty.

Skupina Kryštof debutovala v roce 2001 albem Magnetické pole s úspěšným singlem Lolita, o rok později potvrdila svůj status deskou V siločarách a hitem Obchodník s deštěm.

U kritiků skupina zabodovala albem Mikrokosmos z roku 2004, na němž se přiklonila k elektronice a temnějším textům. Ostravsko-havířovská skupina dosud získala dvanáct hudebních cen Anděl.

Na vrcholu popularity je už několik let. Koncert na fotbalovém stadionu je jedním z mála, které si kapela ještě nevyzkoušela. Začínala v klubech a kulturních domech, hrála i v divadlech, aulách univerzit či v kinech. Od alba Rubikon vždy s vydáním každého řadového alba míří i do vyprodaných hal napříč celou zemí.

Foto dne