Nejnovější zprávy: Vlak v Ostravě srazil ženu, na místě zemřela Výročí: Před 80 lety skončil v Ostravě první okupační nacistický správce

Proměny kraje

Letišti v Mošnově přibývá cestujících, staví se parkoviště pro 500 aut

​Před Letištěm Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku začala stavba centrálního parkoviště za 50 milionů korun.

Ilustrační foto: Archiv

Vznikne tam téměř 500 parkovacích míst, čímž se parkovací kapacita u letiště zdvojnásobí. Parkoviště by mělo být k dispozici příští rok v dubnu, uvedl obchodní ředitel letiště Stanislav Bujnovský.

Parkoviště, které bude naproti železničnímu terminálu v těsné blízkosti odletové haly, bude vybaveno také dobíjecími stanicemi pro elektromobily.

"Součástí řešení projektu parkoviště je také úprava celkové dopravní situace v prostoru před terminálem tak, aby došlo ke zlepšení plynulosti provozu," uvedl Bujnovský.

Letiště už letos zrekonstruovalo prostory příletové haly. Jsou tam nové dopravníkové pásy, které umožňují zrychlené vydávání zavazadel.

Na příští rok letiště plánuje druhou fázi rekonstrukce příletového a odletového terminálu, jež výrazně zvýší kapacitu odbavení i úroveň poskytovaných služeb.

Bujnovský uvedl, že už nyní je jasné, že letošní rok je pro letiště velice úspěšný. Za prvních devět měsíců letiště odbavilo více cestujících než za celý loňský rok, který byl pro ně nejlepší za posledních devět let.

V roce 2017 odbavilo letiště 324.116 cestujících, což bylo o 25,5 procenta více než v roce 2016.

Foto dne