Nejnovější zprávy: Energetická skupina innogy koupila od Vítkovic síť plniček CNGvitall Turisté měli velké štěstí, záchranáři je našli na hřebeni Beskyd

Společnost

Listopadová Kafrárna zná prvního hosta, je jím Milan Švihálek

První host Kafrárny, která se v ostravském klubu Atlantik koná 16. listopadu ve 20 hodin, je Milan Švihálek.

Foto: Archiv

Milan Švihálek je český dramaturg, scenárista, žurnalista, moderátor, redaktor a spisovatel. Autorsky se podílel na jedenácti knihách a nespočtu dokumentárních a reportážních pořadů.

Ačkoli je rodilý Brňák, spojil svůj život s Ostravou. Po absolvování žurnalistiky na Karlově univerzitě působil chvíli jako divadelní dělník, ale roku 1968 nastoupil na pozici redaktora a dramaturga České televize Ostrava.

V první polovině 90 let byl vedoucím jedné z tvůrčích skupin publicistiky a od roku 1994 působí jako scenárista, publicista a novinář na volné noze. Psal scénáře k publicistickým, soutěžním, dokumentárním, zábavným a vzdělávacím pořadům a seriálům.

S kameramanem a režisérem Jiřím Vrožinou vytvořili jedinečné dokumenty o medicíně, historii a cestování.

Mezi jeho nejpopulárnější knihy patří Stavitel přehrad - sbírka vzpomínek Ing. dr. Jana Čermáka, stavitele přehrad v Oderském povodí, cestopisná kniha o památkách Za svědky minulosti a publikace Zapomenuté výpravy o slavných i zapomenutých českých cestovatelích.
Pan Švihálek má za ženu neuroložku, na svět přivedl tři děti a má (zatím) dvě vnoučata. Dnes žije v Šenově u Ostravy.
Foto dne