Nejnovější zprávy: Tip na víkendový výlet: Přivítejte jaro v Osoblaze! Moravskoslezským krajským předsedou KDU-ČSL je opět Jiří Carbol

Společnost

Listopadová Kafrárna zná prvního hosta, je jím Milan Švihálek

První host Kafrárny, která se v ostravském klubu Atlantik koná 16. listopadu ve 20 hodin, je Milan Švihálek.

Foto: Archiv

Milan Švihálek je český dramaturg, scenárista, žurnalista, moderátor, redaktor a spisovatel. Autorsky se podílel na jedenácti knihách a nespočtu dokumentárních a reportážních pořadů.

Ačkoli je rodilý Brňák, spojil svůj život s Ostravou. Po absolvování žurnalistiky na Karlově univerzitě působil chvíli jako divadelní dělník, ale roku 1968 nastoupil na pozici redaktora a dramaturga České televize Ostrava.

V první polovině 90 let byl vedoucím jedné z tvůrčích skupin publicistiky a od roku 1994 působí jako scenárista, publicista a novinář na volné noze. Psal scénáře k publicistickým, soutěžním, dokumentárním, zábavným a vzdělávacím pořadům a seriálům.

S kameramanem a režisérem Jiřím Vrožinou vytvořili jedinečné dokumenty o medicíně, historii a cestování.

Mezi jeho nejpopulárnější knihy patří Stavitel přehrad - sbírka vzpomínek Ing. dr. Jana Čermáka, stavitele přehrad v Oderském povodí, cestopisná kniha o památkách Za svědky minulosti a publikace Zapomenuté výpravy o slavných i zapomenutých českých cestovatelích.
Pan Švihálek má za ženu neuroložku, na svět přivedl tři děti a má (zatím) dvě vnoučata. Dnes žije v Šenově u Ostravy.
Foto dne