Nejnovější zprávy: S mužem se v Jeseníkách utrhla sedačka lanovky Super začátek Vítkovic, pak famózní obrat Třince. Oceláři v derby vyhráli 4:3!

Sport

Majitel Baníku Václav Brabec: Jsem bojovník a chci vyhrávat

Dva a půl roku je podnikatel Václav Brabec majitelem Baníku Ostrava. "Začátky byly velmi těžké, takže se těším, až se fotbalem a Baníkem vůbec budu zase bavit," říká ve velkém rozhovoru pro tištěný Magazín PATRIOT.

Majitel Baníku Václav Brabec (Foto: Vladimír Pryček)

Od ledna 2016 toho s ostravským fotbalovým klubem zažil opravdu hodně. Sestup z první ligy, následně postup zpět a letos na jaře dramatický boj o záchranu do posledního kola.

K tomu řešení řady kauz, narovnávání vztahů, hledání schopných lidí i budování nového zázemí v podobě tréninkových ploch.

Václav Brabec v exkluzivním rozhovoru mluví jak o náročných začátcích, kdy se potřeboval opřít o pomoc ostatních, tak o tom, co zamýšlí dál.

"Rád bych se stáhl a řešil jen strategické věci. Lidi mi vyčítali, že jsem jako majitel Baníku řešil i upadlou kliku u dveří. Ano, mají pravdu, je to špatně, jenže já to nikomu nevěřil, že by ji opravil dobře," naznačuje, kudy se budou ubírat jeho další kroky.

Věří, že se mu již podařilo strukturu klubu stabilizovat a že nyní přijde místo stresů více radosti a zábavy.

"Bylo těch nervů na mě opravdu hodně. Proto doufám, že si odpočinu, budu se na fotbal dívat s klidem a že se zase fotbalem budu bavit," přeje si majitel klubu, který se postupně zvedá k úspěšnější budoucnosti.

Celý rozhovor s Václavem Brabcem si můžete přečíst v tištěném vydání Magazínu PATRIOT, který vychází každé dva měsíce a přináší unikátní příběhy, reportáže a články o dění a lidech v našem kraji. Předplatné časopisu či jednotlivé vydání si lze objednat přímo na webu.
Foto dne