Nejnovější zprávy: ​ SmVaK Ostrava a Trianon spojily síly při zaměstnávání zdravotně postižených Přestavba Bazalů finišuje. Podívejte se, jak to tam vypadá

Byznys

Marlenka postaví halu za 60 milionů, bude v ní 11 pater a 1800 palet s výrobky

Nová víceúčelová budova vyroste v areálu společnosti Marlenka ve Frýdku-Místku. Tu postaví za přibližně 60 milionů korun společnost HSF System z Ostravy, která zajišťuje generální dodávky staveb.

Jednu část budovy bude tvořit plně automatizovaný chlazený regálový sklad dosahující výšky přes 30 metrů, který pojme 1800 palet. Díky investici vznikne i zázemí včetně nových šaten pro 350 zaměstnanců. Kolaudace je v plánu v druhé polovině roku 2017.

HSF System nebude v areálu Marlenky stavět poprvé. „S Marlenkou spolupracujeme tři roky. Stavěli jsme už budovu s administrativní částí a pracovali jsme i na menších dílčích projektech. Vážíme si toho, že jsme dostali důvěru i u generální dodávky této, pro klienta, klíčové stavby,“ upozorňuje ředitel společnosti HSF System Jan Hasík.

Pro stavaře bude výzvou zejména vysoký chlazený regálový sklad se zakladačem. Ten dosáhne výšky přes 30 metrů. Do 11 pater se vejde 1800 palet s výrobky. Jeho hodinová systémová kapacita bude 100 palet. Zbývající prostory pak budou sloužit jako zázemí pro novou technologii vzduchotechniky, vytápění, skladování surovin s automatickým navažováním a ostatním skladům. Vzniknou také nové šatny pro 350 zaměstnanců.

Výstavba nové budovy je součástí plánované třetí investiční etapy, která má zabezpečit prostor pro další růst a rozvoj společnosti Marlenka. „Součástí třetí etapy je nejen investice do skladů a zázemí, ale ještě výstavba expediční dílny, kterou plánujeme na rok 2018. Dokončením třetí etapy dosáhneme maximálního možného využití našeho areálu,“ přibližuje plány společnosti její výkonný ředitel Raul Stuchlík.

Foto dne