Nejnovější zprávy: VIDEO: 300 tisíc obyvatel je málo. Ostrava potřebuje růst, tvrdí Jan Světlík Kontejnerový terminál v Mošnově spojí Ostravu s přístavem v Antverpách

Společnost

​Máte rádi retro? Přijďte se pobavit i nakoupit do ostravského Avionu

Také si rádi zavzpomínáte, jak jsme se kdysi oblékali, jak jsme bydleli nebo kam jsme jezdili na dovolenou?

Foto: Lukáš Ston

Po mimořádném úspěchu loňského Retro víkendu se i letos můžete vrátit v čase o několik desítek let zpět. Akce s názvem Retro dny a retro slevy se v Avionu koná od 4. do 17. března.

Po celou dobu konání akce je v nákupním centru Avion Shopping Park Ostrava k vidění výstava dobových předmětů. Připomínáme si, jak kdysi vypadalo vybavení našich obývacích pokojů, kuchyní i koupelen a také jak a v čem jsme trávili dovolenou u vody.

V campingovém koutku nechybí ani legendární „přibližovadla“ té doby – východoněmecký Trabant či domácí moped Babetta. Návštěvníci rovněž mohou nahlédnout do speciálních IKEA domečků, v nichž najdou retro sortiment tohoto celosvětově známého výrobce nábytku.

Hlavní část zábavného programu pro malé i velké je naplánována na třetí březnový víkend. V sobotu 16. března se můžete těšit na celou řadu aktivit pro děti a soutěže o zajímavé ceny, během kterých si otestujete své dobové znalosti. Tu správnou atmosféru pomůže svými největšími hity navodit zpěvačka Heidi Janků.

Na památku si odnesou i fotografii pořízenou v retro fotobusu, který bude v sobotu pro všechny návštěvníky zdarma.

Retro slevy u participujících nájemců nákupního centra začnou platit v pátek 15. března a zákazníkům budou k dispozici po celý víkend.

V první polovině března tak můžete v ostravském Avion Shopping Parku nejen vzpomínat, nakupovat, ale netradičně a zajímavě strávit svůj volný čas.

Fotogalerie

Foto dne