Nejnovější zprávy: ​Rekord pokořen! Návštěvníci Beskydských rekordů vystoupali přes 10 tisíc metrů! Centrem Ostravy prošel první průvod hrdosti gayů a leseb

Kultura

Mohutný hlas a šlapající kapela. Další hvězdou Colours je Rag'n'Bone Man

Fascinující britský zpěvák Rag'n'Bone Man, kterého proslavily hity Human a Skin, je další hvězdou mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava 2019.

Britský zpěvák Rag'n'Bone Man (Foto: Colours of Ostrava)

Trojnásobný držitel Brit Awards v Ostravě zažije tuzemskou festivalovou premiéru.

"Hit Human zná z rádií asi každý. Kdo ale navíc zažil open-air koncerty Rag'n'Bone Mana například na festivalech v Roskilde nebo Lollapalooza, tak dosvědčí, že jde o strhující zážitek. Skvělý mohutný hlas i šlapající kapela," zdůraznila v tiskové zprávě ředitelka festivalu Zlata Holušová.

"Miluji příběhy, miluji Johnnyho Cashe a tradiční folkovou hudbu, stejně jako blues. Pro mě se překrývají. Jestliže chci, aby mi lidé věřili, co zpívám, pak musím píseň zpívat s přesvědčením. A k tomu jí musím věřit sám," popsal svůj tvůrčí přístup Rag'n'Bone Man.

Masivní zájem na sebe přitáhl dvěma hity, písně Human a Skin svět doslova paralyzovaly emocionalitou a vášní, s jakou byly nazpívány. Album Human se pak ve Velké Británii stalo jedním z nejrychleji prodávaných mužských alb dekády.

K dalším potvrzeným jménům patří francouzská kapela Shaka Ponk, jejíž divoká vystoupení kombinují rock, elektroniku s výraznými projekcemi, kterým dominuje virtuální opice Mr. Goz. Jejich premiéra na Colours of Ostrava 2014 vyvolala obrovský ohlas a nadšení.

"Stylem nejsme žádní úzkostlivci a nikdo z nás ani pořádně neví, kam patříme. Nějaký směr? Nesmysl. Máme rádi elektroniku, punk, rock, metal, hip hop raga a hrneme to do lidí, jak nám řekne Mr. Goz, takže do té doby, než jim začnou krvácet uši," řekl zpěvák a grafik Frah z kapely Shaka Ponk.

Osmnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 17. do 20. července 2019 opět v areálu ostravských Dolních Vítkovic. Prvními oznámenými jmény jsou The Cure, Florence + The Machine, Mogwai, Mariza, Xavier Rudd a Lewis Capaldi.

Program na dvaceti scénách nabídne přes 350 programových bodů, vedle koncertů více než 120 zahraničních a domácích kapel také diskuse v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, dále divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity.

Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava 2019 jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu a v prodejních sítích GoOut a Ticketportal.

Foto dne