Nejnovější zprávy: ​ SmVaK Ostrava a Trianon spojily síly při zaměstnávání zdravotně postižených Přestavba Bazalů finišuje. Podívejte se, jak to tam vypadá

Společnost

Moravskoslezská policie chce letos přijmout 140 lidí

Moravskoslezská policie letos plánuje přijmout dalších 140 policistů. Služební slib dnes v Ostravě složily téměř tři desítky policistů.

Na konci loňského roku u ní sloužilo 4025 policistů a stav byl tak zcela naplněn. Na letošní rok ale kvůli zvýšení bezpečnosti přibudou u policie nová volná služební místa, navíc část policistů každoročně odchází, v průměru jich bývá okolo 60 až 80. Novinářům to dnes při slibu nových policistů řekl jejich krajský ředitel Tomáš Kužel.

„Obdrželi jsme další volná služební místa na pořádkovou policii nebo v rámci služby kriminální policie a vyšetřování na zásahovou jednotku a ty budeme naplňovat v tomto roce. Vítáme všechny uchazeče, kteří by měli zájem vstoupit do řad policie, protože určitě nabízíme prestižní práci,“ podotkl Kužel.

Podle něj se počty policistů navyšují kvůli zvýšení bezpečnosti. Vedle zásahové jednotky je nutné posílit například vyšetřování drogové problematiky.

Počet zájemců o práci u policie je stále vysoký, nároky však zdaleka nedokážou splnit všichni uchazeči. Absolvovat totiž musí nejen fyzické, ale i psychologické testy, které jsou pro mnohé překážkou.

„V roce 2015 jsme měli v náboru zhruba 600 uchazečů a uchazeček s tím, že více než polovina měla problém na psychologickém vyšetření a částečně i na zdravotním. Fyzické testy se současné generaci poměrně daří dělat, takže jsme vybrali 140 uchazečů z těch 600,“ doplnil Kužel.

K policii se podle něj hlásí nejen středoškoláci, ale i vysokoškoláci. Podle Kužela policie ve svých řadách potřebuje i ženy, poměr žen vůči mužům je u moravskoslezské policie aktuálně 1:8,2.

Služební slib dnes v Ostravě složily téměř tři desítky policistů. Mezi nimi i třiadvacetiletý Filip Špaček, který po absolvování potřebného výcviku bude sloužit v Krnově na Bruntálsku.

„Očekávám práci různorodou a určitě zajímavou, ale zároveň velice zodpovědnou a náročnou. Chtěl jsem od malička k policii s tím, že jsem nastoupil tady u městské policie v Ostravě asi před dvěma lety, nyní jsem přestoupil ke státní policii,“ uvedl Špaček.

Foto dne