Nejnovější zprávy: Třinec je krok od semifinále, ve Vítkovicích vybojoval výhru 2:1 Zlatá svatba. Když se Krampol řítil Ostravou rychleji než James Bond

Cestování

Moravskoslezský kraje se představí na veletrhu Dovolená a region, lázeňství 2018

Vybrat si dovolenou, inspirovat se, kam zajet na výlet, které pamětihodnosti navštívit, kde relaxovat. To nabízí veletrh cestovního ruchu Dovolená a Region, Lázeňství 2018, na kterém se představí také Moravskoslezský kraj.

Hotel Horal v Beskydech. Ilustrační foto: Archiv

Veletrh se bude konat od zítřka do neděle (2. – 4. 3. 2018) na výstavišti Černá louka v Ostravě.

Hlavním tématem stánku Moravskoslezského kraje budou oslavy 100. výročí založení Československé republiky. Návštěvníci se tak mohou těšit na atmosféru prvorepublikové kavárny za hudebního doprovodu skupiny LAM TRIO, která bude hrát ve stylu 20. a 30. let minulého století.

„Pozornost určitě upoutá unikát ze sbírky Expozice historických motocyklů v Ostravě, kterou kraji daroval akademický sochař Miroslav Rybička. Jde o motocykl slavného závodníka Antonína Vitvara JAWA 350 OHV z roku 1938.

Návštěvníci si budou moci ze stánku odnést originální fotografie v klobouku značky TONAK nebo s historickou motorkou slavného motocyklového závodníka,“ upozornil náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška.

Dodal, že na pultech stánku Moravskoslezského kraje se objeví také nové tiskoviny – letní i zimní mapy Beskydské a Jesenické magistrály, obecné turistické mapy celého regionu pro pěší turistiku a cykloturistiku.

„Nově nabídneme také brožury Technické atraktivity v Moravskoslezském kraji a Sport a relax v Moravskoslezském kraji. A společnou brožuru čtyř moravských krajů Zažij Moravu!“, ve které jsou prezentovány TOP atraktivity celé Moravy,“ upřesnil náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Své aktuální produkty představí ve stánku Moravskoslezského kraje také zástupci šesti turistických oblastí: Beskydy – Valašsko, Jeseníky, Ostravsko, Těšínské Slezsko, Opavské Slezsko a Poodří – Moravské Kravařsko. Nebudou chybět ani ochutnávky regionálních produktů, například Štramberských uší nebo Kofoly.

„Věříme, že náš stánek se bude těšit velké pozornosti návštěvníků veletrhu a každý, kdo nás navštíví, si odnese užitečnou informaci, zajímavou publikaci, originální fotografii a celkově příjemný zážitek. O pohodovou atmosféru se bude i tentokrát starat hudební doprovod, takže bude na našem stánku živo. Srdečně zvu všechny nejen na tuto akci, ale i na další, které se budou konat v průběhu roku,“ řekl náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Více informací o Moravskoslezském kraji a připravovaných akcích v oblasti turismu najdete na stránkách: www.severnimorava.travel a www.msk.cz

Foto dne