Nejnovější zprávy: Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedla do provozu magnetickou rezonanci Kamion plný cihel zablokoval dálnici u Bravantic

Byznys

Motor Lučina láká nové lidi: Od nás půjdete do důchodu s milionem v kapse!

Společnost Motor Lučina, výrobce dílů jeřábů a dalších stavebních strojů, musí kvůli velkému nárůstu zakázek přijmout co nejdříve dalších zhruba pět desítek lidí.

Motor Lučina loni prodal výrobky za bezmála půl miliardy a letos se obrat firmy bude blížit k 600 milionům korun. „V Německu, kde jsou naši největší zákazníci, je stavební boom, který jen tak neskončí,“ říká jednatel firmy Tomáš Polach.

Firma už masivně přibírala zaměstnance v uplynulých měsících, ale nárůst zakázek (Motor Lučina dodává své výrobky výhradně do zahraničí) je tak velký, že nábor musí pokračovat.

S nedostatkem lidí se přitom v kraji potýká řada dalších strojírenských firem – Motor Lučina hledá především svářeče se státní zkouškou a zámečníky.

„Vydělají si u nás od třiceti do padesáti tisíc korun,“ říká jednatel Polach a jmenuje i další benefity: letos navýšený náborový příspěvek, stokorunové stravenky, pomoc zaměstnancům ve finančních nesnázích – poskytnutí bezúročných půjček, a neposlední řadě i nejnovější kampaň s názvem: Od nás půjdete do důchodu s milionem v kapse!

„Dosud jsme přispívali každému zaměstnanci měsíčně tisíc korun na penzijní připojištění bez toho, že by si i on sám musel něčím přispět. A nyní zvažujeme, že dáme měsíčně nejméně dva tisíce korun, takže by od nás do důchodu zaměstnanec opravdu mohl odcházet s milionem korun na penzi,“ říká jednatel Polach.

Špičkové svářecí stroje Fronius. Foto: Motor Lučina

Špičkové svářecí stroje Fronius. Foto: Motor Lučina

Firma se snaží dělat řadu kroků pro spokojenost svých zaměstnanců. „Rozšířili jsme klimatizované prostory, budeme stavět novou špičkovou a ekologickou lakovnu, pro svářeče nakupujeme vynikající stroje Fronius TPS 400i Pulse,“ říká Polach. „Naši lidé dělají s tím nejlepším, co lze ve světě sehnat.“

Foto dne