Nejnovější zprávy: Z městských jatek v Ostravě bude galerie. Přestavba by mohla začít letos Fotbalová nostalgie: Baníkovci děkovali prvním mistrům z roku 1976

Společnost

Muž, který málem umlátil v tramvaji cestujícího, se přiznal. Byl jsem opilý, řekl

​Muž, který loni v prosinci v tramvaji rozbil láhev alkoholu o hlavu cestujícího, se dnes u Krajského soudu v Ostravě přiznal. Tvrdí, že byl silně opilý.

Ilustrační foto: ČTK

V dalším útoku mu tehdy zabránila žena, která namířila na útočníka legálně drženou zbraní. Osmadvacetiletý Radek Foltera čelí obžalobě z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Ve vězení by mohl strávit až 12 let.

"Lituji toho. Spáchal jsem ten skutek, nemůžu si ale vybavit, jak to proběhlo," řekl dnes před soudem obžalovaný. Po incidentu z tramvaje vystoupil a policie jej hledala. Následující den mu přítelkyně ukázala zveřejněné video, na kterém ho poznala. "Video bylo na internetu. Taky jsem se poznal. Tak jsem šel na policii," řekl.

Důvodem konfliktu bylo to, že napadený muž nechtěl útočníkovi půjčit mobilní telefon. "Pak mi řekl, proč na něj čumím, a udeřil mě," řekl zbitý muž. Obžalovaný ho podle spisu napadl s takovou intenzitou, že jen se štěstím neutrpěl vážnější poranění a doživotní následky.

Útok vyvrcholil tím, že Foltera už klečícího muže podle žaloby udeřil lahví s alkoholem do hlavy a poté napadl i jeho známou, která se mu pokusila v útoku zabránit. V tento okamžik se do konfliktu vložila další cestující a Folterovo řádění ukončila tím, že vytáhla zbraň a namířila ji na něj.

"Výzvu umocnila, když zbraň natáhla," uvedl žalobce. Pohled do namířené hlavně Folteru zklidnil a na nejbližší zastávce z tramvaje vystoupil.

Sedmadvacetiletou ženu, která se útočníkovi postavila, ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel později ocenil medailí. "Bezesporu se jednalo o hrdinský čin. Především s ohledem na věk statečné ženy," řekl Kužel.

Foltera byl v minulosti za ublížení na zdraví už jednou odsouzen, ve vězení strávil čtyři roky a propuštěn byl v roce 2016. Další obžaloby v tuto chvíli leží na stole soudce Okresního soudu v Ostravě, týkat by se měla napadení dvou lidí v Ostravě-Vítkovicích.

Foto dne