Nejnovější zprávy: Hotel a restaurace Padre končí. Bude zde korejské bistro Unikátní výstava mapuje počátky cyklistiky v Ostravě

Společnost

Muž stříkal sprejem v místnosti se svíčkou, vzplanul a je ve vážném stavu

​Záchranáři zasahovali v neděli 24. března ráno, u vážně zraněného muže v Novém Jičíně.

Ilustrační foto: Archiv

Událost byla operačnímu středisku zdravotnické záchranné služby oznámena po šesté hodině. Na místě zasahovala pozemní posádka a k misi byl vyslán také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

"Devětatřicetiletý muž měl podle informací, které mají záchranáři k dispozici, rozstřikovat v pokoji aerosol, a to v blízkosti hořící svíčky," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Následně došlo ke vzplanutí plynu a vážnému poranění. Zasahující lékaři zjistili, že pacient utrpěl rozsáhle popáleniny I. a II. stupně v oblasti hlavy, hrudníku, břicha i končetin, v celkovém rozsahu okolo 40% tělního povrchu.

"Záchranáři provedli prvotní ošetření popálených ploch, zajistili tepelný komfort a lékař uvedl postiženého do umělého spánku," uvedl mluvčí.

Po intubaci dýchacích cest připojil muže k přístrojem řízené ventilaci. Letečtí záchranáři převzali pacienta na palubu vrtulníku a zajistili jeho šetrný transport do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice.

Foto dne